banner113

5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

banner106

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Trafik Haftası kapsamında 5 Adımda Güvenli Trafik uygulamasına katıldı

5 ADIMDA GÜVENLİ TRAFİK UYGULAMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
07 Mayıs 2022 Cumartesi 14:22

banner108
banner238

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm illerde eş zamanlı olarak başlatılan 07-13 Mayıs tarihleri arasında Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında; Yayalar için 5 adımda güvenlik uygulaması Emniyet ve Jandarma trafik ekipleri tarafından oluşturulan Alanya Kleopatra plajı sahil yolu uygulama noktasında Kaymakam Ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapılan uygulamada Kaymakam Ürkmezer durdurulan araç sürücülerine ve yayalara Trafik Haftası kapsamında başlatılan ‘’ Yayalar için 5 adımda güvenlik uygulaması ‘’ kampanyası hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Uygulamada araç sürücülere ve yayalara Kaymakam Ürkmezer , Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat tarafından bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Ürkmezer ‘’ 07-13 Mayıs Trafik Haftası kapsamında İçişleri Bakanlığımız tarafından başlatılan kampanya çerçevesinde araç sürücüleri ve yayalara yönelik bilgilendirmelerde bulunduk. Araç sürücülerine yönelik emniyet kemeri hatırlatmalarında bulunarak yaya geçitlerinde geldiklerine yayalara dikkat edip yayalara yol vermeleri konularında bilgilendirmelerde bulunduk. Yaya olarak trafikte bulunan vatandaşlarımıza yönelik ise 5 adımda güvenlik uygulaması kampanyası kapsamında; yayalarımızın kaldırımları kullanmaları, gece trafikteyken görünür olmalarını sağlayacak kıyafetler giymeleri, trafik ışıklarına dikkat etmeleri, trafik ışıklarının olmadığı alanlarda mutlaka yaya geçitlerini kullanmaları, vatandaşlarımızın yaya olarak trafikte olduklarında yürürken yola odaklanmaları için cep telefonu gibi elektronik aletlerden uzak durmaları konularında bilgilendirmelerinde bulunduk. Alanya’da trafik yoğunluğunun artması sebebiyle trafikle ilgili bilgilendirme ve uygulama faaliyetlerimiz devam edecek. ‘’ dedi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.