banner83
banner174
banner113

Alaiye hotel'den alkışlanacak hareket

Skal Antalya Çevre Komitesinin Skal Dünya Kongresinde üçüncülük ödülü alan Kırlangıç Projesine Alaiye Resort Spa Hotel’de katılım sağladı.  

Alaiye hotel'den alkışlanacak hareket

banner108

Skal Antalya Çevre Komitesi’nin önceki dönemlerde başlatmış olduğu çevre projelerinin devamını sağlamak ve yeni projelerle çevre ve stratejik yönetim konularını turizm işletmelerinde yaygınlaştırmak amacıyla, Skal Dünya Kongresi’nde üçüncülük ödülü alan Kırlangıç Projesi’ni sürdürmeye devam ediyor. 

Skal Antalya Çevre Komitesi tarafından başlatılan bu proje, otellerin repeat misafirleri olan kırlangıçları korumak adına oluşturuldu. Alaiye Hotels Genel Müdürü Sayın Selim Soylu konuşmasında: “Amacımız, otelimize gelerek yuva yapan kırlangıç türü kuşların yuvalarını bozmayarak nesillerinin devam etmesini sağlamaktır. Bilindiği üzere Kırlangıç kuşları her ilkbaharda Güney Afrika’dan ülkemize göç ederler, yuvalarını kurar ve yavrularını yetiştirirler.  Uçmayı öğrenen yavruları ile birlikte sonbahara doğru yuvalarından ayrılarak tekrardan göç ederler. Her sene aynı yuva yerini kullanmaya özen gösterirler.

Bu amaç doğrultusunda; otelimizde konaklayan misafirlerimize balkonlarına yuva yapan kırlangıçların da kendileri gibi uzak yerlerden gelen misafirlerimiz olduğunu hatırlatır ve yuvalarından rahatsızlık duymamaları gerektiğini bu proje sayesinde vurgulamış oluruz.” diyerek projenin önemi aktarmış oldu.
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.