banner113

ALANYA'DA İNGİLİZ RÜZGARI

banner106

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ‘in Alanya’nın marka değerini arttırmak ve profili yüksek turisti çekme konusundaki çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Daha önce Rusya’nın ekonomisi güçlü kenti Tümen’de başarılı girişimlerde bulunan Şahin şimdi de Alanya içim önemli bir destinasyon olan İngiltere pazarına yönelik çalışmalara başladı. 

ALANYA'DA İNGİLİZ RÜZGARI
10 Haziran 2022 Cuma 15:49

banner108
banner238

Alanya Ticaret ve Sanayi Odadı (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin’in davetlisi olarak Alanya’ya gelen İngiliz Patlementerler Yasmin Qureshi, Dr Afzal Khan ile Manchester Bury Belediye Başkanı Shaheena Haroon  3 gün sürecek programlarına Kaymakam Dr Fatih Ürkmezer ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaretleri ile başladı. 

Başkan Şahin, ve İngiliz Heyet daha sonra ALTSO da gerçekleşen toplantıya katıldı. 

Toplantıya Alanya Kaymakamı Dr Fatih Ürkmezer ile Alanya Protokolü ve çoğunluğu İngiliz ve çevre ülkelerden olmak üzere yerleşik yabancılar katıldı. 

Başkan Şahin toplantıda Alanya ‘nın lokomotif sektörleri Turizm, Tarım, İnşaat ve Emlak alanlarda  ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi ve İngiliz iş insanlarını Alanya’da yatırım yapmaya davet etti. 

Toplantıda bir açıklama yapan Başkan Şahin, “Manchester ve Alanya arasında dostluk ve  ticari işbirliği köprüsünün ilk adımları attığımız Toplantımızda İngiliz Parlementer Dostlarımızın da yatırım tavsiyeleri ile işbirliği konularındaki görüşlerini aldık. 
Ticari işbirliğinin yanı sıra özellikle eğitim alanında ortak çalışmalar yapılması düşüncesinde birleştik” dedi. 

EĞİTİMDE DE İŞBİRLİĞİ 

Başkan Şahin, eğitim alanında da işbirliği olanaklarını değerlendireceklerini açıkladığı Manchester’in bu konudaki tecrübelerinden yararlanmanın yükseköğretimde Alanya’mızın çıtasını da arttıracağına dikkat çekti. 

Şahin ayrıca, “Alanya’mızın marka değerine katkıda bulunmak ve profili yüksek turisti çekmek adına Rusya’da başladığımız çalışmalar bizim için çok önemli bir destinasyon olan İngiltere ile devam edecek” diye konuştu.
ALANYA'DA ELA BEBEĞE OKUL HARÇLIĞINI BAĞIŞLAYAN ÖĞRENCİ YAZDIĞI NOTLA DUYGULANDIRDI

SMA Tip 1 hastası Ela bebeğe yardım kampanyasına destek olan bir öğrenci, yardım zarfının içerisine okul harçlığı ile birlikte koyduğu notla takdir topladı
Alanya'da SMA Tip 1 hastası Ela bebek yararına başlatılan yardım kampanyaları tüm hızıyla sürüyor. Bu çerçevede Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullara dağıtılan yardım zarfları ise toplanıyor. Çoğu öğrencinin harçlıklarını koydu yardım zarfları İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde toplanarak Ela bebeğin ailesine ulaştırılıyor. Yardım zarfına harçlığını koyan bir öğrencinin zarfın içerisine yerleştirdiği not ise okuyanları duygulandırdı. Zarfın içerisine, koyduğu kağıda “Umarım iyileşip, koşup oynarsın Ela bebek, elimden bu kadar geliyor, ama tüm dualarım seninle" 


 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.