banner247
banner174
banner113

Almanya'da turizm ne zaman açılacak, ilk nerelere gidilecek?

banner106

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, 2021 sezonuna ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Almanya'da turizm ne zaman açılacak, ilk nerelere gidilecek?

banner108
banner238

Alman hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, ''yaz sezonunda turizmde patlama yaşanacak'' dedi. Aşı ve hızlı testler sayesinde mayıstan itibaren seyahat koşullarının olulaşacağını kadeden Bareiss, Mayıs ayındaki Hamsin Yortusu tatilinde ülke içinde seyahate çıkma olasılığının yüksek olduğunu söyledi.
''Yaz tatilinde patlama olur''
DW Türkçe'nin aktardığı habere göre, ''Yaz aylarında ise tatil seyahatlerinde bir patlama olacağını düşünüyorum" diyen Bareiss, kış ve ilkbaharda yaşanan kayıpların bir kısmının telafi edilebileceğini kaydetti.
''Önce Almanya ve AB açılacak, 2021 de kriz yılı olacak''
Seyahatlerin kademeleri olarak artacağını ve ilk etapta Almanya içinde ve Avrupa'da seyahat edileceğini belirten Bareiss, daha sonra ise uzak ülkelere gidilebileceğini söyledi. Bareiss, buna rağmen 2021'in kriz yılı olacağını ifade etti.
Şirketleri iflas tehlikesi beklemiyor
Almanya'da halk arasında seyahat etme arzusunun genel olarak yüksek olduğuna işaret eden Bareiss, seyahat şirketlerini de iflas tehlikesi beklemediğini söyledi. Almanya'da turizm sektörünün son 10 yılda büyük bir atılım sergilediğine dikkat çeken yetkili, önümüzdeki süreçte hızla perspektif oluşturulması durumunda sektörün yeniden eski gücünü kazanabileceğini ifade etti.
 
banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.