banner245
banner174
banner113

Almanya ve Avrupa da insanlar bavullarını hazırlamış bekliyor!

banner106

Eurowings CEO'su Jens Bischof, 2021 sezonuyla ilgili umutlu konuştu. Almanya ve Avrupa'da insanların bavullarını hazırlamış halde beklediğini kaydeden Bischof, yılın ikinci yarısında büyük bir talep beklediklerini kaydetti.

Almanya ve Avrupa da insanlar bavullarını hazırlamış bekliyor!

banner108
banner238

TurizmGüncel - Dış Haberler
Lufthansa'nın iştiraki olan Eurowings, turizmin kademeli olarak yeniden mümkün olmasına paralel, uçuşlarının büyük bölümünü başlatmayı planlıyor.Alman iş ve turizm dergisi fvw'ye konuşan Eurowings CEO'su Jens Bischof, şirketin yeni döneme nasıl hazırlandığına ilişkin bilgiler paylaştı.
Filosundaki uçak sayısı 140’tan 75’e düştü
Yeniden yapılanma programı kapsamında çalışan sayısını 4 binden 3 bine düşüren, yönetim kadrosunu 3'te bir oranında azaltan Eurowings, 2019 yılında 140 olan filosundaki uçak sayısını da 75'e düşürdü ve bu uçakların da önemli bir bölümü hala yerde yatıyor. Şu anda sadece 20 uçağı havada olan Eurowings'in Mayorka'ya planladığı 350 uçuşun da büyük bölümü rezerve edilmiş durumda.
Güney Avrupa'ya daha fazla uçuş
Eurowings CEO'su Jens Bischof, mayıs ayı itibariyle filodaki uçakların yüzde 50'sini havalandırmayı, sezonun ilerleyen aylarında ise 80 civarı uçakla uçmayı hedeflediklerini açıkladı. Bu da şirketin planladığı 100 uçaklık güçlü filonun yüzde 80'i anlamına geliyor. Bischof, ''Daha fazla aksaklık yaşanmazsa, İspanya, Yunanistan ve İtalya gibi destinasyonlarda kısıtlamaların daha fazla gevşetildiğini göreceğiz. Bu plan çerçevesinde uçuş programımızı hızla genişletiyoruz. Mayısta 50, yüksek sezonda 80 civarı uçakla uçacağız.'' dedi.
‘’İnsanlar bavullarını hazırlamış bekliyor’’
Uzun kısıtlamaların ardından büyük bir seyahat talebinin ortaya çıktığını ifade eden Eurowings CEO'su Jens Bischof, ''Almanya ve Avrupa'da insanlar bavullarını hazırlamış bekliyor. 2021'in ikinci yarısında muazzam bir taleple karşılaşacağız.'' dedi.
Talebi belirleyecek üç etken
Yaz sezonunda farklı senaryolarla esnek bir planlama yaptıklarını anlatan Jens Bischof, ''İnsanların çok özledikleri tatil destinasyonlarına ne zaman kavuşacaklarını kimse şu anda bilmiyor. Seyahat güzergahlarındaki talep kısıtlamalar, aşı pasaportu ve kapanmalara bağlı olacak.'' şeklinde konuştu.
banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.