banner245
banner174
banner113

ANEX: Alanya'nın rezervasyon derinliği yüksek

banner106

ANEX: Alanya'nın rezervasyon derinliği yüksek

banner108
banner238
10 Ağustos itibariyle charter uçuşların başladığı Rusya'da, turistlerin Antalya'daki hangi bölgelere daha çok talep gösterdiği belli oldu. 

Charter uçuşların başladığı Rusya'da, talebin Antalya'daki hangi destinasyonlara yoğunlaştığı yavaş yavaş ortaya çıkarken, Kemer Yöresi Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkan Yardımcısı Volkan Yorulmaz, kente gelecek turistin yüzde 40'ını Kemer'in alacağını açıklamıştı. Yorulmaz'ın açıklamasını değerlendiren Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) tur operatörlerinden elde ettiği verilerler talebin hangi destinasyonlarda yoğunlaştığını açıkladı.

Anex: Alanya’nın rezervasyon derinliği yüksek

Anex Tour Antalya'da şu anda liderliği yüzde 27 ile Alanya'da olduğunu, Belek ve Kemer'in toplamının ise yüzde 26 seviyesinde olduğunu açıkladı. Şirketin açıklamasında, ''Kemer bölgesi geçen yıl da üçüncü sırada yer alıyordu. Alanya'da rezervasyon derinliği yüksek, Ekim, kasım hatta aralık ayına bile rezervasyon yapılıyor..'' açıklamasını yaptı.

Pegas: Bölgeler dengede gidiyor

Pegas Touritik'in 17 Ağustos'a kadarki varışlar ve ağustos sonuna kadarki rezervasyonlarına göre, Antalya'nın Kemer, Antalya+Belek, Side ve Alanya bölgeleri eşit ağırlıkta gidiyor. Şirket, ''Bu resort bölgelerinde tatil yapanların oranı yüzde 25. Bazı yerler biraz düşük, bazı yerler biraz daha yüksek, bunun bir önemi yok. Ancak Kemer'in toplam turistin yüzde 40'ını alacağı konusunda konuşmaya gerek yok.'' dedi.

Biblio ve Tez Tur’da da Alanya lider

Biblio Globus'un satışlarında da Alanya'nın lider durumda olduğu belirtildi.Geri kalan talebin Kemer, Belek ve Side arasında dağıldığını kaydeden Biblio Globus, talebin bölgelere göre dağılımında geçen seneye göre bir değişiklik göstermediğinin altını çizdi.

Alanya Tez Tour'un satışlarında da lider durumda. Buna göre, Antalya'daki ağırlığın yüzde 32'sini Alanya oluştururken, onu yüzde 28 ile Kemer ve yüzde 21 ile Belek takip ediyor.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.