banner113

Apartları yıkmayın

banner106

Turizm sektörünün temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Yücel, “Alanya’nın değerlerini koruyacağız” dedi.

Apartları yıkmayın
16 Aralık 2021 Perşembe 08:59

banner108
banner238

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, turizmcilerle kahvaltıda bir araya geldi. Yücel’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Bölgesel Yürütme Kurulu (TÜRSAB) Başkanı Bilal Korkmaz, otelciler, seyahat acentesi yöneticileri, Alanya-Gazipaşa Havalimanı yöneticileri ve Alanya Belediyesi birim amirleri katıldı. Toplantıda 2021 turizm sezonuna ilişkin değerlendirmeler yapılırken 2022 yılına ilişkin beklentiler de ele alındı.
BAŞKAN YÜCEL: “ALANYA’NIN DEĞERLERİNİ KORUMAK İSTİYORUZ”
Alanya’nın kontrollü büyümesi için yapılan ve yapılacak olan çalışmalara ilişkinde değerlendirme yapan Başkan Yücel, apart otellerin yıkılarak konuta dönüştürülmesinin önüne geçmek için mücadele ettiklerini ifade etti. Başkan Yücel, “Son 10 yılda turizm tesisleri yıkılarak konuta dönüştürüldü. İskandinav turistlerin tercih ettiği apart otellerin yıkılması Alanya turizmini olumsuz etkiledi. Turizm ve ticareti korumak için apart otellerin yıkılmasından rahatsızlık duyuyoruz, bunların önlemini alarak apart turizminin devam etmesini sağlamak istiyoruz, dünyanın en güvenli şehri olan Alanya’nın değerlerini korumak istiyoruz.” açıklamasında bulundu.


BİLAL KORKMAZ: “AVRUPA PAZARINDA YÜZDE 30 ARTIŞ BEKLENİYOR”

Geçtiğimiz günlerde yapılan turizm kongresine ilişkin katılımcıları bilgilendiren TÜRSAB BYK Başkanı Bilal Korkmaz, “Avrupa Tur Operatörleri Birliği Başkanı, Avrupa pazarında Türkiye açısından yüzde 30 artış beklendiğini söyledi, inşallah olumsuz bir durum yaşanmazsa iyi bir sezon geçeceğimizi düşünüyoruz, öngörüler böyle.” dedi.

“2022 YILINDA ZİRVE RUSLARIN OLACAK AVRUPA PAZARI MART AYINI BEKLİYOR”

Çalıştıkları pazarlara ilişkin katılımcılara son rakamları aktaran seyahat acentesi temsilcileri 2021 yılının 2022 yılından daha iyi geçeği müjdesini verdi. Rus pazarının 2022 yılında da zirvede yer alması öngörülürken, Baltık ülkeleri pazarında artış yaşanacağı, Avrupa pazarında ise rakamların Mart ayında netleşeceği ifade edildi.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.