banner245
banner174
banner113

İrandan ALTSO'ya en üst düzey ziyaret!

banner106

İran’ın İslam Cumhuriyeti Türkiye  Büyükelçisi ‪ Mohammed Farazmand  ALTSO Başkanı Mehmet Şahin’i makamında ziyaret etti.  Büyükelçinin ziyareti, Bugüne  kadar İran’dan Alanya’ya  gelen en üst düzey devlet görevlisi ziyareti oldu. 

İrandan ALTSO'ya en üst düzey ziyaret!

banner108
banner238İş insanı Eray Erdem, Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu ve ALTSO yönetim kurulu üyem Hilmi Bilal Sözen’in hazır bulunduğu ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin,  “Alanya’mızda yaşayan çok sayıda İranlı dostumuzun varlığından büyük memnuniyet duyuyoruz” dedi. 

iki ülke ilişkileri ve Alanya’nın da da içinde olacağı işbirliği olanaklarının değerlendirildiği ziyarette Şahin konuk büyükelçiye Alanya ekonomisi hakkında da bilgi verdi. Şahin, komşu ülke İran ile her zaman dayanışma içinde olunmasının önemine dikkat çektiği açıklamasında, Alanya’da yaşayan tüm diğer ülke vatandaşları gibi İran vatandaşlarımın da huzur ve mutluluk içinde olduğunu dile getirdi. 

Konul büyükelçi de Başkan Şahin’ e verdiği bildiler ve misafirperverliği için teşekkür ederek,” Güzel bir dostluğun temellerini attık. Sayın ALTSO Başkanı ile gelecekte de bir araya gelerek iki ülke ilişkilerine katkı yapmaya devam edeceğiz” dedi.
banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.