banner113

RUS TURİZM SEKTÖRÜ KRİZDE: TUR FİYATINA SEYAHAT ACENTESİ SATILIYOR

banner106

Rusya’da satışa çıkarılan seyahat acentesi ve otellerin sayısında büyük artış gözlendi.

RUS TURİZM SEKTÖRÜ KRİZDE: TUR FİYATINA SEYAHAT ACENTESİ SATILIYOR
19 Nisan 2022 Salı 09:23

banner108
banner238

Sektörün derin krize girmesiyle Rusya'da mart ayında satışa çıkan seyahat acentelerinin sayısı şubata kıyasla yüzde 89 arttı.

Business FM'in Avito ilan servisi verilerine dayandırdığı habere göre, St. Petersburg'da ve Moskova'da 50 bin rubleye seyahat acentesi satın almak mümkün. Hazır otel fiyatları ise 4 milyon ile 185 milyon ruble arasında değişiyor.
Business FM'in ulaştığı bir ilan sahibi, seyahat acenetesini satma kararına gerekçe olarak müşteri portföyünü yitirmesini gösteriyor. İlan sahibi firmanın 2000'li yılların başında kurulduğunu ve Mısır, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelere tur sattığını belirtiyor.
TürkRus’ta yer alan habere göre turizm piyasasında arzın yanı sıra talebin de arttığına dikkat çeken Avtio yetkilileri, satışa çıkan acente ve otellerin kısa sürede yeni sahiplerini bulduğunu söylüyor.
Space Travel'dan Artur Muradyan, satılan acente ve otelleri alanların yine turizm sektöründen olduğu görüşünde. Buna göre, üzerine bazı firmalar pazardan çekilme kararı alırken, bazıları da bunu işleri büyütmek için fırsat olarak görüyor.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.