banner113

SUNPRIME C-LOUNGE HOTEL ‘SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM SERTİFİKASI’NI ALANYA’DA ALAN İLK OTEL OLDU

banner106

Sunprıme C-Lounge hotel yönetim kurulu üyesi Şükrün Cimrin, sürdürülebilir turizm sertifikası alan ilk otel olduklarını açıkladı.

SUNPRIME C-LOUNGE HOTEL ‘SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM SERTİFİKASI’NI ALANYA’DA ALAN İLK OTEL OLDU
16 Aralık 2022 Cuma 13:41

banner108
banner238

Cimrin açıklamasında şunları söyledi.
Bilindiği üzere, Kültür ve Turizm Bakanlığı pandemi döneminde Güvenli Turizm Sertifikası standartlarını oluşturup başarıyla uygulamıştı ve Türk turizmi bu dönemi en hafif hasarla atlatmış ve dünya genelinde büyük güven kazanmıştı.

Bu yapılanmanın ardından, Bakanlığımız, Mayıs 2022’de sürdürülebilirlik stardartlarının en üst akreditasyon kuruluşu olan Global Sustainable Tourism Council ile işbirliği anlaşmasına imza attı. Böylelikle Türkiye ve GSTC sürdürülebilir turizm alanında ilk defa hükümet nezdinde ulusal bir program geliştirmek üzere anlaşma yaparak dünyaya örnek oldu.

Bu anlaşmaya göre turistik tesisler de Güvenli Turizm Sertifikalarını Sürdürülebilir Turizm Sertifikasına dönüştürerek bu ulusal programın en önemli paydaşlarından biri olacaklar.

Sunprime C-Lounge Hotel, akredite olmuş denetim kuruluşları tarafından yapılan denetim sonucunda bütün kriterleri tamamlamış olarak Sürdürülebilir Turizm Sertifikası’nı alıp programa ilk dahil olan Alanya oteli oldu.

GSTC ile yapılan bu örnek anlaşmanın neticesinde işletilecek uzun vadeli programlarla hizmet standartlarının yükselmesinin yanısıra çevre duyarlılığının da en üst seviyeye doğru taşınacak olması endüstrimizin geleceği ve Türk turizminin dünya ligindeki gücü açısından son derece önemlidir.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.