banner245
banner174
banner113

Turizm Bakanı: Sezon geçen yıla göre daha güvenli olacak!

banner106

Kültür ve turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye'nin turist kabul etme sürecine ilişkin İngiliz gazeteye açıklamalarda bulundu.

Turizm Bakanı: Sezon geçen yıla göre daha güvenli olacak!

banner108
banner238


İngiliz The Telegraph gazetesi, ‘’Türkiye, İngiliz tatilciyi covid denetimi olmadan kabul eden ilk ülke olmayı planlıyor’’ başlığıyla bir haber yayınladı.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un açıklamalarına yer verilen haberde, ''Türkiye aşı sertifikası sormayacak. Girişlerde istenen PCR tesi ise 15 Nisan'da gözden geçirilecek.'' ifadelerine yer verildi.
Haberde, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un şu açıklamalarına yer verildi:
''Geçen yaz olduğu gibi, bu yaz da İngiliz turistleri ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Türkiye'ye dönük seyahatlerin düşük riskli olması amacıyla, dünya standartlarında sınır kontrolleri yapıyoruz.
Bu süreçlerin dünya standartlarında olması amacıyla İngiliz otoriteleriyle birlikte çalışıyoruz.
‘’PCR testine 15 Nisan’da karar vereceğiz’’
Türkiye'ye girişlerde aşı sertifikası sormayacağız. 15 Nisan'dan sonra vaka durumuna bakarak, ülkeye giriş yapan İngiliz vatandaşlarından PCR testi talep edip etmeyeceğimize karar vereceğiz. İngiliz hükümetinin uygulamaya koyduğu aşılama programı ve yaz başına kadar nüfusun önemli bir bölümünün aşılancak olmasından dolayı, girişlerde PCR testine gerek kalmayacağını umuyoruz.
‘’8 binden fazla tesis sertifikalandırıldı’’
Ziyaretçilerin her aşamada güvenli ve sağlıklı bir tatil geçirebilmeleri için 2020 yılında başlattığımı Güvenli Turizm Sertifika Programına yatırım yapmaya devam ediyoruz. Bu yıl kapsamı genişlettik ve 30 oda ve üzeri tüm konaklama tesislerinde sertifikayı zorunlu hale getirdik. Şimdiye kadar 8 binden fazla tesis sertifikalandırıldı.
‘’Özel sigorta paketi sunuyoruz’’
Türkiye'deki oteller, 'Güvenli Turizm Sertifikası kapsamında, turistlerin Türkiye'den İngiltere'ye veya başka ülkelere gitmeden önce gerekirse test sonuçlarını alabilmeleri için test olanakları sağlıyor. Test ücreti yaklaşık 30 euro ve uluslararası havalimanlarında da test merkezleri mevcut. Türkiye ayrıca 15 euro karşılığında tedavi ilaç ve acil balım giderlerini karşılayan özel bir sigorta paketi de sunuyor.
‘’Sezon geçen yıla göre çok daha güvenli olacak’’
Cocid-19 Konaklama Destek Sigortası, düzenlenen sağlık raporunun ardından gerekebilecek ekstra konaklama masraflarını da karşılıyor. İngiltere'de ve Türkiye'de devam eden başarılı aşılama programları sayesinde, sezonun geçen yıla göre çok daha güvenli olacağına inanıyoruz. Türkiye'de şu ana kadar 10 milyondan fazla insan aşılandı.'' TurizmGüncel – Dış Haberler
 
banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.