banner113

Ukraynalı turist Alanya'da müslüman oldu

banner106

Alanya'ya tatil yapmak üzere gelen Ukrayna vatandaşı Olena Haman, Alanya Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Ukraynalı turist Alanya'da müslüman oldu
30 Kasım 2021 Salı 09:44

banner108
banner238

İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğüne başvuran Ukrayna uyruklu Olena Haman için Alanya Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dini’nin temel esasları hakkında Olena HAMAN’a özlü bilgiler verildi. Müftü İLHAN konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
“Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz.İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı “Kelime-i Şehadet” ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz.” Dedi.
Müftü İLHAN’ın konuşmasının ardından Olena HAMAN Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
İsmini de Müsüman bir isimle değiştirmek isteyen Olena HAMAN “Fatma” ismini aldı.
İhtida merasimi Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı.
Alanya Müftüsü İLHAN, İslamiyet’i seçen ve “Fatma” adını alan Ukrayna vatandaşı Olena HAMAN’ı tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile birlikte Kur'an-ı Kerim hediye etti.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.