banner247
banner174
banner113

Ulaştırma Bakanı uçuşların başlayabileceği 6 ülkeyi daha açıkladı

banner106

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, uçuşlarla ilgili yeni açıklamada bulundu.

Ulaştırma Bakanı uçuşların başlayabileceği 6 ülkeyi daha açıkladı

banner108
banner238

Alınan bir dizi önlemle Rusya ile Türkiye arasında uçuşların 1 Ağustos’ta başlayacağını belirten Adil Karaismailoğlu, Moskova, Saint-Petersburg, Rostov-on-Don’dan Ankara ve İstanbul arasında seferlerin gerçekleştirileceğini söyledi. Bakan Karaismailoğlu, 10 Ağustos itibariyle de Antalya, Bodrum ve Dalaman havalimanlarına uçuşların başlayacağını söyledi.

Rusya yolcularına PCR testi zorunlu

Türkiye’den Rusya’ya giden yolcu ve mürettebatın yolculuktan en fazla 3 gün önce yapılmış PCR testinin olması gerektiğini kaydeden Adil Karaismailoğlu, negatif sonuçlu Kovid -19 testinin ibraz edilememesi durumunda ise Rusya’ya giden yolcuların varışlarından itibaren 3 gün içinde bir laboratuvar testine tabi tutulacaklarını açıkladı. Karaismailoğlu, ‘2Tüm yolcular uçuş esnasında İngilizce/Rusça dillerinde bir anket dolduracaklar. Negatif PCR testini teyit eden herhangi bir belgesi olmayan yolcuların uçağa binişlerine havayollarınca izin verilmeyecek” dedi.

6 ülke ile daha uçuşlar başlayabilir

1 Ağustos’ta Rusya, Kuveyt, Hindistan ve Güney Afrika uçuşlarının başlayacağını anımsatan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, salgının seyrine bağlı olarak Tunus, Cezayir, Mısır, Kırgızistan, Irak, Kenya ve Özbekistan ile de uçuşların başlayabileceğini sözlerine ekledi.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.