banner245
banner174
banner113

Alanya HEP, Makedonya üniversitesi ile iş birliği yapıyor!

banner106

Alanya HEP Üniversitesi rektör vekili Prof. Dr. A.Ekrem Özkul kendisini ziyarete gelen Makedonya’nın Ohrid kentinde bulunan Enformasyon Teknoloji Üniversitesi (UIST) İletişim Ağları ve Güvenliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nikolai Siniak kurumlararası işbirliği konularını görüştü. 

Alanya HEP, Makedonya üniversitesi ile iş birliği yapıyor!

banner108
banner238


Konuyla ilgili açıklama yapan Prof. Özkul, konuğu ile çok verimli bir görüşme yaptıklarını belirtti. Toplantıda, Prof. Siniak’ın görev yaptığı Makedonya’daki UIST yanında, İsviçre ve Belarus gibi ülkelerdeki üniversitelerle de öğrenci ve öğretim üyesi değişimi ve ortak program ve projeler geliştirme yönünde karar alındı. Bu doğrultuda ortak çalışma çerçevesi içeren bir protokol hazırlanarak en kısa zamanda hayata geçirilecek.

Prof. Özkul bu vesile ile Alanya HEP Üniversitesinin hedefinin “Akdeniz’in Uluslararası Dijital Üniversitesi” olmak olduğunu belirtti. “Dijital teknolojilerin zaman ve mekan kısıtlaması kaldırması yanında eğitimi kalitesini de geliştirme potansiyeli bulunmaktadır ve bundan azami şekilde yararlanacağız” diyen Özkul, “bu doğrultuda uzaktan eğitimle ya da  yüz yüze veya karma modellerle sunacağımız programlara hem dünyanın her yerinden öğrencilerin katılmasını bekliyoruz.  Öğrencilerimizin eğitim gördükleri alanın yetkinlikleri yanında  21 yüzyıl becerileri olarak adlandırılan liderlik, kritik düşünme, problem çözme, takım çalışması gibi iş ve yaşam bilgi ve becerileri kazandırmak istiyoruz. 

 
banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.