banner113

Alanya'ya kupa ile döndü

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği 4’üncü sınıf öğrencisi Hüseyin Güven, İstanbul’da düzenlenen III. Rusça Olimpiyatları’ndan 3’üncülük kupası ile döndü.

Alanya'ya kupa ile döndü
05 Haziran 2017 Pazartesi 18:13

banner108
banner238


Tolstoy’un doğumunun 200. yılı vesilesiyle Rus Kültür Eğitim ve İşbirliği Derneği, Türkiye Rusya Büyükelçiliği, İstanbul Rusya Başkonsolosluğu, Rusya Federasyonu Eğitim ve Bilim Başkanlığı ile A.S. Puşkin Devlet Rus Dili Enstitüsü tarafından 19-20 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlenen III. Rusça Olimpiyatları’nda ALKÜ’yü İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği 4’üncü sınıf öğrencileri Hüseyin Güven ve İlyas Bural temsil etti.
Ankara Türkiye-Rusya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu, Rusya Federasyonu Devlet Duması Dostluk Grubu (Moskova), Rus Dünyası Vakfı (Moskova), İstanbul Valiliği tarafından da desteklenen III. Rusça Olimpiyatları’nda, Hüseyin Güven A2 Seviyesinde ve İlyas Bural A1 seviyesinde yarıştı.

REKTÖR YARDIMCISI GÜNEŞ’İ ZİYARET ETTİLER
Rus dili ve kültürünün yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen yarışmalara ALKÜ öğretim elemenı Olga Rubanova gözetiminde katılarak başarı ile dönen öğrenciler, ALKÜ adına düzenlenen teşekkür plaketini takdim etmek üzere ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş ‘i makamında ziyaret etti. 
3’üncüsü düzenlenen Rusça Olimpiyatları’ndan çeşitli üniversitelerin Rus Dili ve Edebiyatı Bölümünde okuyan öğrencileri geride bırakarak kupa ile dönen öğrencileri tebrik eden Rektör Yardımcısı Güneş, başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu tür başarıların kendilerini gururlandırdığını ifade etti. 
Alanya Rus Eğitim ve Kültür Merkezi Başkanı Ekaterina Gündüz ‘ün de katıldığı ziyarette, ALKÜ’de faaliyete geçen sürekli eğitim merkezinde Rusça derslerinin de verilmesi konusunda fikir alış verişinde bulunuldu. Gelecek yıl düzenlenecek olan Olimpiyatların Alanya’da düzenlenmesi konusunun da görüşüldüğü ziyaret çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.
 

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.