banner83
banner174
banner113

ALKÜ'de turizm haftası kutlandı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’nde  (ALKÜ) Turizm Haftası kapsamında “Denizin Sesi Yörüklerin Nefesi” adlı Türk Halk Müziği konseri düzenledi. 

ALKÜ'de turizm haftası kutlandı

banner108
banner238

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ), bilimsel ve eğitim faaliyetlerinin yanı sıra kültürel etkinlikler düzenlemeye de tüm hızıyla devam ediyor. Turizm Haftası kapsamında ALKÜALTSO Turizm Meslek Yüksek Okulu ve Geleneksel ve Modern Dans Kulübü ortaklığı ile hazırlanan “Denizin sesi Yörüklerin Nefesi” isimli Türk Halk Müziği konseri düzenlendi. ALKÜ İşletme Fakültesi Konferans Salonunda tertip edilen konsere ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Leyla Harputlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Hayri Akın,  ALTSO Turizm MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Gölge, akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler katıldı. 
ALTSO Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile birlikte organizasyon heyetinde bulunan ve aynı zamanda programın sunuculuğunu da üstlenen ALTSO Turizm MYO Öğretim Görevlisi Bilgin Kandemir’in türkülere dair bilgilerle akıcı bir sunum yaptığı konserde farklı yörelere ait türküler söylendi. Yoğun bir ilgiyle izlenen programda halk danslarının kısa gösterileri de büyük beğeni topladı. Zaman zaman hüzünlendiren zaman zaman neşelendiren türküler ile dinleyiciler Antalya’dan, Erzurum’a Gaziantep’ten ve Kahramanmaraş’a, Karadeniz’den Ege’ye keyifli bir yolculuk gerçekleştirdi.
 
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.