banner247
banner174
banner113

ALKÜ hız kesmiyor!

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Covid-19 salgını sürecinde de internet üzerinden düzenlediği paneller ve konferanslar önemli konuları masaya yatırmaya devam ediyor.

ALKÜ hız kesmiyor!

banner108
banner238

Covid-19 Pandemisinin dünya üzerinde küresel bir salgın olarak insan hayatını etkilemesiyle birçok alanda yeni düzenlemelere gidilerek üniversitelerde öğretime uzaktan devam edilmesi kararı alınmış ve kalabalık organizasyonlu tüm bilimsel faaliyetlere ara verilmişti. Bu süreçte çalışmalarına ve bilimsel toplantılarına internet üzerinden hız kesmeden devam eden ALKÜ, bünyesinde bulunan Diş Hekimliği Fakültesi yürütücülüğünde düzenlenen “Büyütme ve Aydınlatma Altında Kök Kanal Şekillendirmesi” başlıklı bilimsel webinara ile bir yenisini daha ekledi. 

ALKÜ’nün yanı sıra Akdeniz Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi tarafından ortaklaşa düzenlenen panele İstanbul Medipol Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mustafa Gündoğar ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden Doç. Dr. Taha Özyürek konuşmacı olarak katılırken, ALKÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kürşat Er de panelin yürütücülüğünü üstlendi. 

15 üniversiteden 200’e yakın akademik katılımcı ile gerçekleştirilen ve panelin yürütücülüğünü üstlenen Prof. Dr. Kürşat Er konuyla ilgili olarak “Pandemi sürecinin biz akademisyenler için birkaç olumlu etkilerinden birisi de bilimsel toplantıların daha sıklıkla ve uzaktan yapılabilmesi olmuştur. Bu süreçte fakültemiz de bilimsel etkinliklerde aktif görev almaktadır. Pandemi sürecinde 20 civarında bu tip etkinlik düzenledik ve devam edeceğiz. Bu sayede başarılı araştırmacıları, öğrenci ve öğretim üyelerimiz ile buluşturmakta bilgi alışverişinde bulunmaktayız” sözlerini dile getirdi.   

 
banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.