banner247
banner174
banner113

ALKÜ SENATOSU İKİ YENİ FAKÜLTEYE ONAY VERDİ

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Senatosu, Kestel Yerleşkesi’ndeki yeni Rektörlük salonunda ilk toplantısını gerçekleştirdi.

ALKÜ SENATOSU İKİ YENİ FAKÜLTEYE ONAY VERDİ

banner108
banner238

ALKÜ Rektörlük birimlerinin, Kestel Yerleşkesi’nde yapımı yeni tamamlanan ve peyzaj çalışması devam eden Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi’ne taşınmasının ardından gerçekleştirilen 11/08/2017 tarihli ve 16 Sayılı Senato Toplantısı’nda üniversite bünyesinde yeni fakültelerin kurulması konusunda teklifler görüşüldü.

Toplantı sonunda "Sanat ve Tasarım Fakültesi" ile "Gazipaşa Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi"nin kurulmasının YÖK’e teklif edilmesine oy birliği ile karar verildi. Bu fakültelere YÖK tarafından onay verilmesi durumunda ALKÜ'de halen 8 olan fakülte sayısı 10'a çıkmış olacak.

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı başkanlığında gerçekleştirilen ve üniversite ile ilgili çeşitli konuların görüşüldüğü ALKÜ Senato Toplantısı yaklaşık iki saat sürdü. Toplantı sonunda bir açıklama yapan Rektör Pınarbaşı: "Geçen hafta, üniversitemizin hamisi ve en büyük destekçisi Dışişleri Bakanımız sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile Ankara'da yaptığımız istişarelerde, bu iki fakültenin kurulmasının ALKÜ'nün misyon ve vizyonu açısından çok önemli olduğu konusunda Bakanımız da onay ve direktiflerini verdi. Senato kararımızın ardından fakültelerimizin YÖK, MEB ve Bakanlar Kurulunca onaylanması süreçlerinde sayın Bakanımızın her türlü desteği vereceğini biliyoruz. Destekleri için Alanya'mız ve Üniversitemiz adına sayın Bakanımıza müteşekkiriz" dedi. 

banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.