banner247
banner174
banner113

ÖHEP'liler Polonya'da

banner106

ÖHEP Ortaokulu kültürel etkileşimlerin arttırılması amacıyla 10 yıldır sürdürdüğü "Kardeş Okul Projesi" kapsamında bu yılda Polonya'nın Wodzislaw Slaski kentindeki Adama Dzika Okulunu ziyaret etti. 

ÖHEP'liler Polonya'da

banner108
banner238
Okul idarecileri bu ziyaretteki amacın öğrencilerin farklı kültürden gelen, farklı düşünen, farklı yaşam tarzına sahip insanları gözlemlemesi ve onlarla empati kurarak kültürlerini tanıması ve ileride sıkışabilecekleri dar kalıplardan sıyrılıp dünya vatandaşı olma seviyelerini arttırmak olduğunu dile getirdi.
7 gün süren ziyaret öğrencilerin Wodzislaw Slaski Kenti'nin Belediye Başkanı'nı ziyaret ederek başladı. Öğrenciler yapılan şehir turu ile şehrin tarihi ve kültürel yapısına yakından tanıklık etme fırsatı buldular. Çeşitli etkinliklerle geçen gezide geleneksel Çocuk Bayramı kutlamalarına da katılan ÖHEP Okulları öğrencileri gerçekleştirdikleri Polonya ziyaretinin çok eğlenceli olduğunu,kardeş okullarında Türk kültürüne ve ÖHEP Okullarına ait bir köşenin bulunmasının da kendilerini çok mutlu ettiğini dile getirdiler. 
Öğrencilerin dil becerilerini geliştirdiği aynı zamanda farklı kültürlerden arkadaşlıklar kurdukları Polonya gezisinde, öğrenciler bu kültüre ait hediyelik eşyalar almak için alışveriş yapmayı da ihmal etmediler.
 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.