banner245
banner174
banner113

AESOB Başkanı Dere: Yılbaşı için esnaftan alışveriş yapın!

banner106

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamalar kapsamında yerel esnafın çok zor durumda olduğuna işaret etti.

AESOB Başkanı Dere: Yılbaşı için esnaftan alışveriş yapın!

banner108
banner238

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, koronavirüs salgını nedeniyle önemli bölümü kısıtlamalar nedeniyle kapalı olan, bir kısmı da sadece belirli saatlerde hizmet verebilen esnaf için, Antalyalılara çağrıda bulundu. Dere, özellikle nümüzdeki yılbaşı için alışverişlerde hareketlilik beklendiğini söyledi.
YEREL ESNAFTAN YAP
AESOB Başkanı Dere, bu süreçte başlattıkları 'Haydi Antalya, esnafına destek ol' kampanyasına dikkati çekerek, yılbaşı alışverişlerinde yerel esnafın tercih edilmesini istedi. Bu süreçte gel-al ve paket servislerde yerel işletmecilerin tercih edilmesinin, esnafın ayakta kalması adına büyük önem arz ettiğini vurgulayan Dere, “Bir kampanya başlattık. Özellikle işyerlerimiz kapalıyken paket servisi yapan veya kısmi açık olan esnafımıza Antalya'da yaşayan tüm vatandaşlarımızdan yerel esnafa sahip çık, alışverişini yerel esnaftan yap diyoruz. Özellikle paket siparişlerinin Antalya'nın esnafı, lokantacısından yapılmasını istiyoruz" dedi.
İNTERNET ALIŞVERİŞLERİ YOĞUNLAŞTI
Yılbaşı alışverişleri için de vatandaşların evden pek çıkmadığı bu dönemde internette alışverişin yoğun olduğunun görüldüğünü söyleyen Dere, “Bizim esnafımızın hepsinin internette mağazası yok. Ama işyerini açıp evine ekmek götüremeyen esnafımızdan özellikle bu alışverişleri yaparak, yılbaşı öncesi sahip çıkılması gerektiğini düşünüyorum ve tüm Antalyalı hemşerilerimize çağrıda bulunuyoruz. Esnaf bir mahallenin kültürüdür, yaşatılmazsı lazım. Hepimiz o kültürle büyüdük. Mahallenin bakkalı, kasabı, büfesi, terzisi, bekçisi onlar o mahallenin her şeyi. Evinin anahtarını bırakabileceğin çok güvenilir bir dost, paran bittiğinde bir banka, başın sıkıştığında, cenazen, hastan, düğünün olduğunda yardıma koşan, yanında olan kişilerdir" diye konuştu.

 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.