banner113

ALANYA DA TAKSİ ÜCRETLERİYLE İLGİLİ FLAŞ ZAM

banner106

Taksici esnafının yüzünü güldüren % 40’lık yeni taksimetre fiyat tarifesi Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME Genel Kurulunda onaylandı.

ALANYA DA TAKSİ ÜCRETLERİYLE İLGİLİ FLAŞ ZAM
28 Haziran 2022 Salı 15:34

banner108
banner238

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya 'Son günlerde ülkemizde akaryakıt fiyatlarına üst üstte gelen zamlardan sonra ilçemizde kullanılan taksimetre fiyat tarifesi artık taksici esnafımızın temel giderlerini bile karşılayamaz bir noktaya ulaşarak, esnafımız artık kontak kapatma noktasına gelmişti. En son tarifemizi 11.04.2022 tarihinde turizm sezonunun başında almamıza rağmen o günkü akaryakıt fiyatları ile Haziran ayı başlarındaki akaryakıt fiyatlarındaki artış oranının yaklaşık % 35 kadar çıkması taksici esnafımızı ciddi anlamda zorlamıştır. Odamızın Haziran ayı başında konu ile ilgili Antalya Esnaf Odaları Birlik Başkanlığımız nezdinde yapmış olduğu müracaatlar neticesinde Antalya Büyükşehir Belediyesi UKOME genel Kurulunca taksimetre fiyat tarifesine yaklaşık % 40’lık bir zam yapılmıştır. 
Yeni taksimetre fiyat tarifesine  göre ;
Açılış:            10.00-TL
Km ücreti:        14.00-TL
İndi- Bindi (Kısa Mesafe )         :30.00-TL 

 Yeni tarife ayarları bu hafta içerisinde ilgili servisler tarafından yapılacak olup; taksimetre fiyat tarifesinin tüm esnafımıza hayırlı olmasını dilerim. Taksici esnaflarımızın çalışırken taksimetrelerini açmalarını, kurallara uymalarını ve araçlarına binen müşterilere karşı saygılı, nazik olmaları konusunda basın aracılığı ile bir kez daha uyarılarda bulunmak istiyorum.’’ dedi. 
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.