banner113

ALANYA DÖVİZCİLER BİRLİĞİNDEN BAKANLIĞIN ALDIĞI KARARA TAM DESTEK

banner106

Alanya Dövizciler Birliği Başkanı Turgay Kırbaş,  Hazine ve Maliye Bakanlığı otellerde döviz alım satım işlemleri yapılmasını yasaklamasına tam destek verdi

ALANYA DÖVİZCİLER BİRLİĞİNDEN BAKANLIĞIN ALDIĞI KARARA TAM DESTEK
18 Mayıs 2022 Çarşamba 10:42

banner108
banner238

Kararda “Son zamanlarda bazı konaklama faaliyetiyle iştigal eden otel, pansiyon gibi iş yerlerinde yetkisiz olarak döviz alım satımı yapıldığına ve internet sitelerinde de söz konusu hususun otel hizmeti olarak duyurulduğuna rastlanmaktadır. Mevzu bahis iş yerlerinde yetkisiz döviz alım satımı yapıldığının tespiti halinde yukarıda anılan mevzuat hükümleri gereğince iş yerindeki tüm faaliyetlerin bir ayda altı aya kadar, tekrarı halinde sürekli olarak durdurulması gerekmektedir. Bu durumun ise, aylar öncesinden rezervasyon yaptıran vatandaşların ve özellikle yaz aylarında turistlerin mağduriyetine yol açacağı açıktır. Bu itibarla: konaklama faaliyeti ile iştigal eden iş yerlerine hükümlerinden de bahsedilerek Bakanlığınızca gönderilecek bir uyarının, hem yetkisiz döviz alım satımının önüne geçebilmek hem de vatandaşların ve turistlerin mağduriyet yaşamasını engelleyebilmek için faydalı olabileceği değerlendirilmektedir.” İfadeleri yer aldı.
HER SEKTÖR KENDİ FAALİYET KONUSU DIŞINA ÇIKMAMALI
Alanya Dövizciler Birliği Başkanı Kırbaş "Çok yerinde bir karar. Sonuna kadar destekliyoruz. Her sektör kendi faaliyet konusu dışına çıkmamalı. Döviz cinsinden TL cinsi çevrimlerin de döviz alım veya satım belgesi verilmesi zorunludur. Bunun dışında yapılan işlemler kayıt dışı ve yetkisizdir. Döviz alım satımı yapacakların, döviz bozum işlemlerini, Döviz bürolar, bankalar ve PTT den yaptırmaya davet ediyoruz" dedi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.