banner247
banner174
banner113

Alanya katı atık ve bertaraf tesisi elektrik üretimine geçiyor

banner106

CHP Alanya İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, ilçe  yöneticileri ve Gençlik Kolları Antalya Büyükşehir tarafından tamamlanan  Katı Atık ve Bertaraf Tesisini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.

Alanya katı atık ve bertaraf tesisi elektrik üretimine geçiyor

banner108
banner238


Alanya Entegre Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisini ziyaret eden CHP ekibi işletme müdürü ve şantiye şefiyle görüşerek tesisin son durumu hakkında bilgi aldılar.


Baskan Karadağ'ın aktardigi bilgiye göre; Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’nın çöp sorununu kökten çözüme ulaştıracak ve çöpten elektrik üretecek Entegre Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi katı atık alımına başladı. Tesiste Alanya, Gazipaşa, Akseki, İbradı ve Gündoğmuş ilçelerinden gelen evsel atıkların bertarafı gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 22 bin 614 metrekare alan üzerinde yer alan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisinin yapımı ve enerji üretimine yönelik üniteleri de Eylül ayında tamamlandı.

Tesis, Türkiye’ye örnek çevreci projelerden biri oldu. Alanya Entegre Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi Projesi kapsamında; günlük bin ton çöp bertaraf kapasitesi, 5.66 megavat kurulu güce sahip enerji üretim tesisi bulunuyor. Alanya’nın çöp sorununu ortadan kaldıracak tesis çöpten elektrik enerjisi  üretimine de aralık ayı içerisinde başlayacak. Alanya'nin kati atıkları bundan böyle Yumru Tepesine dökülmeyecek.
 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.