banner113

ALANYA TAPU MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ UYGULAMA VATANDAŞI CANINDAN BEZDİRDİ

banner106

İYİ Parti Alanya Teşkilat Başkan yardımcısı Emrah Yeşilkaya, Alanya Tapu müdürlüğündeki uygulamaların vatandaşı canından bezdirdiğini söyledi.

ALANYA TAPU MÜDÜRLÜĞÜNDEKİ UYGULAMA VATANDAŞI CANINDAN BEZDİRDİ
24 Haziran 2022 Cuma 11:57

banner108
banner238

Teşkilat Başkan yardımcısı Yeşilkaya basın açıklamasında şunları söyledi.
Değerli meslektaşlarım, son aylarda artarak devam eden ve her geçen gün düzelir bir sisteme oturtulur diye umutla bekledigimiz Alanya Tapu Müdürlüğü'nün hepimizi canından bezdiren uygulamalarına karşı tepkilerinizi biliyorum.
Devletin en yüksek gelir kalemi olan, iktidarın tereddütsüz destek verdiği konut satışlarının en önemli iki ayağından biri emlak sektörüdür.
Uzun çabalar sonucu ikna edip onlarca seçenek arasında gidip gelen ve nihayet bi dairede karar kılan müşteri ve satıcı için kabus, kaporayı alınca başlıyor.
Tapu başvuruları, evraklar, verilmeyen randevular, Uzayan resmi işlemler, sıkıntı yaşandığına muhatap bulamamak, en küçük bir detayda düzeltme yerine başvuru iptali, haftalarca süren koşuşturmadan sonra şansımızda yaver giderse atılacak son imza.
Normal şartlarda en fazla 2 gün sürmesi gereken işlemler için müşteri günlerce haftalarca bir otel odasında konaklamak zorunda kalıyor.
Bu insanların izinleri ne kadar zamanları var mı diye soran yok.
Hem Devlet olarak dünyanın her yerinde reklam yapacaksın, reklam yapana teşvik vereceksin ve sonunda bir Tapu dairesinde perişan edileceksin.
Bu sorunun derhal çözülmesi gerekiyor.
Bürokratik kaprisleri olmayan kadrolarla zenginleştirilmiş hizmet odaklı bir Tapu merkezi hepimizin hakkı.
Kamuoyunun,iş insanlarının ve şehrimizin tüm yoneticilerinin bu konuya ehemmiyet vermesini istiyorum."

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.