banner83
banner174
banner113

Büyük iddia: Yüzde yüz, 2019'da Türkiye'de Alman turist patlaması yaşanacak...

Alman tur operatörü Schauinsland Reisen’in CEO’su Gerald Kassner, 2019’da Türkiye’ye götürecekleri yolcu sayısını yüzde 30-50 arasında arttırmayı hedeflediklerini açıkladı.

Büyük iddia: Yüzde yüz, 2019'da Türkiye'de Alman turist patlaması yaşanacak...

banner108

Almanya’nın önde gelen tur operatörlerinden Schauinsland Reisen’in CEO’su Gerald Kassner, geride 2018 sezonu ve 2019 planamaları ile ilgili TurizmGüncel’e açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz yıl Almanya’da hava ulaşımı ile ilgili durumun tamamen değiştiğini belirten Gerald Kassner, 2018’de Türkiye’ye dönük talepte çok ciddi artış yaşandığını ve bunun da erken rezervasyonlara yansıdığını ifade etti.

2018’DE TÜRKİYE TALEBİ YÜZDE 30 BÜYÜDÜ

2018 sezonunda Schauinsland Reisen’in Türkiye satışlarında yüzde 30 artış yaşandığını kaydeden Kassner, ‘’Partnerimiz Türkiye’nin pazara geri dönmüş olmasından son derece memnunuz. Türkiye’nin oyuna geri dönmesi ayrıca turizm endüstrisi için de önemli. Çünkü Türkiye’nin olmadığı dönemler hem tatilciler hem de diğer diğer destinasyonlar için son derece zordu.’’ değerlendirmesinde bulundu.

HEM EURO HEM POLİTİK ORTAM ETKİLİ

Gerald Kassner, Türkiye’nin, başta Almanya olmak üzere, Avrupa seyahat pazarında yeniden öne çıkmasının güçlü eurodan mı yoksa politik ortamın yumuşamasından mı kaynaklandığına ilişkin sorumuza ise, ‘’Aslında her ikisi. Politik ortamın gergin olduğu dönemde bazı Almanlar için Türkiye’ye gelmek zordu. Yaşanan terör olaylarından dolayı kendilerini güvende de hissetmiyorlardı.’’ dedi.
 

3 YIL ÜST ÜSTE İSPANYA’YA GİTMEK ZORUNDA KALDILAR

Alman turistin aynı zamanda Türkiye’yi özlediğini de dile getiren Gerald Kassner, ‘’Güvenlik endişelerine dair haberlerin ardından Alman turist daha sonra Türkiye’de güvenli bir şekilde tatil yapabileceklerinin farkına vardı. 3 yıl üst üste İspanya’ya gitmek zorunda kaldılar. Şu anda da Türkiye’ye dönmekten ve Türkiye’de tatil yapmaktan son derece memnunlar.’’ açıklamasında bulundu.


‘’YÜZDE 100 EMİNİM’’

Kassner, ‘’Türkiye Almanya pazarında 2019’da da büyümeye devam eder mi, Schauinsland 2019 için Türkiye’ye kaç yolcu planladı ?’’ sorusuna ise şu yanıtı verdi:

Türkiye’nin Almanya pazarında 2019’da da büyüyeceğinden yüzde 100 eminim. Mesela Schauinsland Reisen’in Türkiye kış satışları sonlanmıştı. Ancak şu anda kış satışlarımız yeniden başladı. Benzer bir durum Mısır için de geçerli.

2019 HEDEFİ 420-450 BİN TURİST

2018 yılında Türkiye’ye 300 bine yakın yolcu getirdik. 2017’de bu rakam 210 bindi. 2019 yılında Türkiye’ye getireceğimiz yolcu sayısını yüzde 30-50 oranında arttırmayı hedefliyoruz. Ancak daha fazla artabilir. Çünkü bazı hava yolu şirketleri ile yeni operasyonlara başlıyoruz.’’ 
Savaş Daş - TurizmGüncel

banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.