banner113

Hükümetten kıdem tazminatı ile ilgili önemli açıklama!

banner106

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından kıdem tazminatı ve emeklilik yaşı ile ilgili açıklamalarda bulundu..

Hükümetten kıdem tazminatı ile ilgili önemli açıklama!
29 Mayıs 2017 Pazartesi 15:31

banner108
banner238

Bakanlar Kurulu'nda kıdem tazminatı ile ilgili flaş açıklama geldi. Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş: "Kıdem tazminatı reformu olgunlaşma aşamasında" dedi. Kurtulmuş ayrıca emeklilik yaşının yukarı çekilmesine yönelik bir çalışma olmadığının altını çizdi.
Kurtulmuş'un konuşmasından satır başları;
Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. Beşiktaş'a Avrupa macerasında da başarılar dilediğimi ifade etmek istiyorum.
KIDEM TAZMİNATI
"Bugün Bakanlar Kurulu'nda 3 konu gündeme geldi. Birisi kıdem tazminatı konusuydu. İşçiye hak kaybı getirmeyecek, sürdürülebilir bir yapının ortaya koyulduğu reform bakanlar kurulu ile paylaşıldı. Mevcut yapıyla bu reformun yapılabileceği ortaya koyuldu. Önümüzdeki günlerde ilgili bakanlarımız konunun daha net şekilde ana çerçeveye oturtulmasını sağlayacaklar. Şu anda olgunlaşma aşamasındadır."
DEPREME KARŞI ALINACAK TEDBİRLER
"Depreme karşı alınacak tedbirler, kentsel dönüşüm alanında yapılacak çalışmalar üzerinde durulmuş, ayrıca depreme dayanıklı şehirlerimizin oluşabilmesi için model üzerinde durulmuştur. Özellikle son günlerdeki depremler konusunda bir kez daha görüyoruz ki Türkiye deprem bölgesinde oturmaktadır."
EMEKLİLİK YAŞI
"Emeklilik yaşının yukarıya çekilmesinden ziyade şu anda evcut yasal düzenleme devam edecektir. OECD ülkelerinde emeklilik yaşı 72, bizde 52. Dolayısıyla Türkiye'de de yaşın ileriye gitmesi kaçınılmazdır. Kadınlarda 58, erkeklerde ise 60 yaşına çekilmesini sağlayacak bir tahmin ve planlama yapılıyor. Bu çerçevede mevcut yasal yapı devam edecek."
AB-TÜRKİYE İLİŞKİLERİ
"Cumhurbaşkanımızın son zamanlarda yapmış olduğu ziyaretleri göz önünde bulundurursak, Türkiye'nin çok taraflı ilişkilerini sürdürebilen ender ülkelerden biris olduğunuz görüyoruz. AB ile Türkiye ilişkileri arasında ciddi sıkıntıların olduğunu hep beraber yaşadık. Türkiye'nin esas amacı, tam üyelik müzakereleri çerçevesinde AB ilişkilerini geliştirmektir. Bu konular konuşulabilir ama esas mesele fasılların açılmasıdır. Bu konuda Türkiye çifte standartı asla kabul etmez. Burada bir takvim ortaya çıkmış görünüyor ama bu karşılıklı olarak Türkiye'nin AB ile ilişkilerde hangi konular önceliklik olarak ele alınacak bunların çalışmasını Türk tarafı yapacaktır. İlişkilerin ana rotasını fasılların açılması alacaktır. Fasılların açılması Türkiye bakımından hayatı önem taşıyor."
OHAL KOMİSYONU
"Komisyon önümüzdeki günlerden itibaren çalışmalara başlayacak. Çalışma takvimleri belirlenecek ve bu çerçevede çalışmalar başlayacak. Çok sayıda başvuru olduğunu biliyoruz. Komisyon her bir başvuru üzerinde karar verecek kamuoyu ile paylaşılacak."
DEAŞ'LA MÜCADELEDE
"DAEŞ'le mücadelede tam manasıyla kesinleşmiş bir operasyon bulunmadığını söyleyebilirim. Türkiye'nin öncelikleri bellidir. Bir terör örgütünü başka bir terör örgütü ile bertaraf edemezsiniz."
YENİ DÖNEM
"Türkiye açıkçası 16 Nisan'dan sonra yeni bir döneme girdi. 16 Nisan'dan sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kuruldu. Bu süre yeni bir döneme girdiğimizi gösteriyor ve bu süre bir geçiş dönemi olarak telakki ediliyor. Sayın Cumhurbaşkanımız 21 Mayıs'ta AK Parti Genel Başkanı oldu. HSK seçimleri gerçekleştirildi. Süratle yeni anayasal sistemin gerektirdiği adımlar atıldı. Yeni dönemde Bakanlar Kurulu'nun yeni döneminde gerektirdiği tempo içerisinde yapacaklarının plan haline getirmeleri gerekecek."

.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.