banner113

Nuri Demir: Ekmeği bulduğumuza şükredelim!

banner106

Art arda gelen zam haberlerinin ardından Alanya’daki fırıncılar ve marketler resmi bir karar olmamasına rağmen ekmeği zamlı olarak satmaya başladı. 

Nuri Demir: Ekmeği bulduğumuza şükredelim!
18 Kasım 2021 Perşembe 09:40

banner108
banner238

UN ÇUVALININ MALİYETİ ARTTI
Ekmeğin fiyatının yükselmesinin ardından açıklama yapan Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir, “Ekmek zammı ile ilgili bizim bir şeyimiz yok. Şu an Antalya Valisi Ersin Yazıcı zam istedikleri için oda başkanlarını mahkemeye verdi. Mahkeme devam ediyor. Sadece bundan 6 ay önce ara karar verdiler ve ekmek 2 lira oldu fakat bugünden itibaren Alanya’daki fırıncılar 2 .5 liraya satmaya başlamış. Bizi aradılar. Zam veremeyiz dedik. Çünkü mahkeme devam ediyor ama fırıncılar yerden göğe kadar haklı. 150-160 TL olan un çuvalı şu anda 275 lira olmuş. 30 lira zam daha gelecek diye söylentiler var. Adamların dayanacak gücü kalmadı. Ekmek halkın en çok ihtiyacı olan temel besin maddelerinden. Ufacık bir zamda ayaklanılıyor ama tüp gaz 195 lira, şeker çuvalı 400 lira olmuş. 
EKMEĞİ BULDUĞUMUZA ŞÜKREDELİM
Elektrikte, suda, her şeyde zam var. Şu anda müthiş bir zam furyası var. Dünyada ve Türkiye’de bir kuraklık var. Konya’da buğday rekoltesi düştü. Unlar karaborsa gibi. Biz ekmeği bulduğumuz şükredeceğiz. Böyle bir durum var. Bunun kimse farkında değil. Herkes gelen 50 kuruşluk zammın peşinde ama her şeye yüzlerce lira zam geliyor. Benim fırınım yok. Fırıncı akrabam da yok"
 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.