banner245
banner174
banner113

Şahin; Taleplerimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz!

banner106

Geçtiğimiz günlerde “Tam Kapanma Genelgesi” konusunda eleştirileri ile gündeme gelen ve yaptığı başarılı çalışmalarla zincir marketlerin Gıda dışında ürün satışına mani olan olarak takdir kazanan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı destekleri  değerlendirdi. 

Şahin; Taleplerimizin takipçisi olmaya devam edeceğiz!

banner108
banner238

ALTSO Başkanı konuya ilişkin, “Taleplerimiz zaman zaman karşılık buluyor. Bu da verdiğimiz mücadelede bizlere güç veriyor.  Bundan sonra da sorunların takipçisi olmaya devam edeceğiz. Bugün açıklanan destekler nedeniyle de Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. Covid 19 salgının başladığı günden bu yana bölgenin taleplerini en üst düzeyde takip eden ve sorunların çözümünde etkin rol oynayan Şahin, daha önce rapor halinde ilgili makamlara sundukları bazı taleplerin çözüm bulmasından büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
ŞAHİN; “ÇEK VE SENET DÜZENLEMESİ  HER FIRSATTA DİLE GETİRDİĞİMİZ BİR TALEPTİ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan destekleri memnuniyetle karşıladıklarını belirten Şahin, özellikle zor durumdaki iş insanlarının çek ve senet ödemelerinde  karşılaştıkları zorlukları her platformda dile getirdiklerini belirterek; ”İbraz süresinin son günü 30 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasına isabet eden çeklerin bu tarihler arasında ibraz edilemeyeceği, yine bu tarihler arasında vadesi gelen kambiyo senedine dayalı alacaklar hakkında icra ve iflas takibi başlatılamayacağı, ihtiyati haciz kararı verilemeyeceği, başlamış olanların duracağı ve kamu alacakları hakkında icra ve iflas takibi başlatılamayacağına dair maddenin Meclis genel kurulunda kabul edilmesi bu aşamada çok önemli bir adımdır. Özellikle kapanma ile birlikte iş yerlerini kapatmak zorunda kalan iş insanlarının ödeyemediği çek ve senetler nedeniyle ağır cezalar almasının önüne geçilmiştir” dedi.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.