banner247
banner174
banner113

Turizmde aldığımız önlemleri çok iyi anlatmalıyız!

banner106

“AB ikiyüzlü davranıyor'' diyen AKTOB Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu: Türkiye’nin ve KKTC’nin virüse karşı büyük başarısını dünyaya çok iyi anlatması gerektiğini söyleyen Kavaloğlu, “Pazarlamada ön plana çıkamadık. AB turizm hareketinin kendi ülkelerinde olmasını isteyerek ikiyüzlü davranıyor” dedi.

Turizmde aldığımız önlemleri çok iyi anlatmalıyız!

banner108
banner238
Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkan Yardımcısı Kaan Kavaloğlu, aynı zamanda Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği'ni de yürütüyor. Ama bu yetmiyor Kaan Bey'e, büyük bir turizm grubunun da başkanı.
Türkiye'nin Covid-19 salgını ile mücadeleyi sağlık ve turizm açısından başarıyla yürüttüğünü belirten Kavaloğlu, “Ancak pazarlamada ön plana çıkamadık. Konuştuğumuz tur operatörleri de Avrupa Birliği'nin (AB) bir politikası olduğunu, turizm hareketinin AB ülkeleri içinde olmasını istediklerini belirtiyorlar” diye konuşuyor.
İKİYÜZLÜ AB
İspanya, İtalya ve Fransa'ya baktığımızda turizm açısından zor dönemde. “Bu durumda AB, turistin Türkiye'ye gelmesini nasıl önleyecek anlamadım. AB ikiyüzlü politika sergiliyor” iddiasında bulunan Kavaloğlu, şöyle devam ediyor:
*Rusya'da Türk bayraklı tur operatörleri var. Onlar ülkemizde sağlığın ön plana çıkarıldığı bir turizm sezonuna hazır olduğumuzu bildikleri için ne yapar, ne eder turist getirir. Ülkeler arasındaki protokoller, uçak seferlerinin ne zaman başlayacağı önemli.
Turizm Bakanlığı tarafından sosyal mesafeyi ön plana alan 132 maddelik sertifikasyonlara  karşın, kendilerinin de içinde bulunduğu bazı grupların daha da ileriye gidip 300 maddelik manifesto hazırladıklarını kaydeden Kavaloğlu, “Kriz sonrası Türkiye avantajlı duruma  gelecek” dedi.
İLK UÇUŞLAR KKTC'YE
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) salgından çok çabuk izole olduğunu da vurgulayan Kavaloğlu, şunları söyledi:
*KKTC'ye sadece Türkiye üzerinden uçuşlar yapılabiliyor. Bir de Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin izin verdiği bazı sınır kapılarından geçiş var.
*Sadece AB üyesi ülke vatandaşlarına zorluk çıkartmadan geçiş izni veriyorlar. İstedikleri zaman da kapıları kapatıyorlar. Türkiye elinden geleni yapıyor ama yeterli değil.
*KKTC'nin virüse karşı başarısı ve aldığı önlemlerin tüm dünyaya duyurulması gerekiyor. KKTC'ye çok büyük haksızlıklar yapılıyor. THY ilk uçuşlarını KKTC'ye başlatabilir.
 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.