banner113

Yatırım yapan ve binlerce insana istihdam sağlayan sektörün de zora girmesini arzu etmiyoruz

banner106

Alanya Emr Emlak İnşaat Ltd.Şti. yönetim kurulu başkanı Emrah Yesilkaya basın açıklaması yaptı

Yatırım yapan ve binlerce insana istihdam sağlayan sektörün de zora girmesini arzu etmiyoruz
02 Temmuz 2022 Cumartesi 17:38

banner108
banner238

Yesilkaya açıklamasında şunları kaydetti. Son günlerde Türkiye’nin hatta dünya geneline yayılmaya başlayan, emlak ve inşaat sektörünü yakınen ilgilendiren karar ile ilgi şirket düşüncemiz ve önerimizdir. Kamuoyunun bilgisine:

“Ülkemizde çeşitli bölgelerdeki yabancı yoğunluğu hususunda İçişleri Bakanlığımızca alınan karar gereği, Alanya’ya bağlı Mahmutlar, Kargıcak, Kestel ve Avsallar Mahallelerini de kapsayan 781 mahalleyle ilgili olarak alınan karara saygı duyuyoruz. Devletimiz elindeki veriler doğrultusunda mutlaka en doğru kararı almıştır ve alacaktır.
Yabancı yerleşimine kapatılan bu mahallelerde daha öncesinden konut alıp başvurusunu yapan, temelden konut alıp inşaatın bitmesini bekleyen misafirlerimizin ve iş insanlarımızın zarar görmemesi adına, bir geçiş süresi konulması, başvuru yapanların haklarının korunması, konut alanların tapu sahibi olarak oturum almalarının  sağlanması en büyük temennimizdir.
Son dönemlerde Rusya-Ukrayna savaşından dolayı çok hızlı göç alan mahallelerimizdeki kira artışlarının hepimizi zora soktuğunun farkındayız.
Yatırım yapan ve binlerce insana istihdam sağlayan sektörün de zora girmesini arzu etmiyoruz. Söz konusu yasağın konut kiralamada devam etmesi kiraların düşmesine pozitif etki yapacaģına inanıyor ve konut satışının önünü kapatmayacak bir çalışmanın bu alanda yatırım yapanların da elini rahatlatacağı düşüncesi ile bu çerçevede atılacak her türlü adımda yetkili merciler ve STK’lar ile birlikte olduğumuzu kamuoyuna beyan eder, saygılarımızı sunarız.”
 

banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.