banner247
banner174
banner113

Yüzleşme dizisini eleştirenlere rakamla cevap verdi...

banner106

Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, çekimleri Alanya'da yapılan yüzleşme dizisiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yüzleşme dizisini eleştirenlere rakamla cevap verdi...

banner108
banner238


Dizide Alanya’nın Kalender kasabası olarak geçmesi ve ilçenin az olarak gösterildiği eleştirilerine cevap veren Şükrü Cimrin, şu ifadelere yer verdi:
“Yüzleşme dizisinin ilk bölümü dün akşam seyirciyle buluştu. Dizinin yapımcıları, Kanal D yöneticileri, İstanbul’dan seçkin bir basın ekibi, sanatçılar ve yakınlarının olduğu güzel bir akşamda Rubi Platinum Hotel’in evsahipliğinde ilk bölümü karşıladık.
Umarız bundan sonra bu değerli yapımın yolu açık olur ve tüm emekler karşılığını fazlasıyla alır. Yönetmenlerimiz Ömer Faruk Sorak ve Burak Arlıel başta olmak üzere tüm yapım ve set ekibi ve oyuncularımıza ortaya çıkardıkları eser için minnettarız.
Yüzleşme dizisi şimdiden ilk bölümüyle birçok mecrada yorumlanıyor ve değerlendiriliyor. Kanal D ve Demirören Grubu da dizinin yeterince seyirciye ulaşması için ellerinden geleni yapacaklar bu konudaki destekleri görülebildiği kadarıyla çok açık.
“ONCA ALTERNATİF VARKEN ALANYA’DA ÇEKİLMELİYDİ”
Bizler için paha biçilemeyecek nokta, gerek T Company yapım firması sahiplerinin gerekse diziyi yayınlayan Kanal D’nin Alanya’da çekilecek bu diziye inanmaları ve yatırım yapmaları.
Ayrıca Yüzleşme’nin dizinin yapımcısı Bülent Turgut’un uzun yıllardır üzerinde çalıştığı bir proje olduğunu belirtmek isterim. Alanya’ya 3 yıl önce geldiğinde dönmeden önce bize bu projesinden kısmen bahsetti ve bir resim gösterdi.
Dağların arasında bir vadide dev bir çiçek tarlası vardı resimde. Resimden büyülenmiştik. Bana bu tarlayı bulun dedi ve gitti. Yasin Kınay ile birlikte fırsat buldukça dere tepe mi gezmedik, Google haritalar mı açmadık..
Bu arsanın peşinden koştuk. Arabamın tekeri dağ yollarında birkaç kez yarıldı. Belediye İmar Müdürü Murat Satı ile birçok parseli inceledik, Orman Müdürümüz Yücel Bey’e danıştık bize böyle bir yer bulun diye.
Bülent Bey acele etmeyin daha zamanım var deyince biraz rahatladık ama bu güzel projenin çekileceği onca alternatif varken Alanya’da çekilmeliydi.
“HERKES ALANYA İNSANINI BENİMSEDİ”
Burada detaylarına girmeye gerek görmediğim bir sürü mücadeleden sonra ve en önemlisi yapım ekibinin Alanya konusunda ikna olmasıyla dizi için hazırlıklara başlandı.
İki ay önce ilk sahne çekildiğinde tüm set ekibinin alkışlarla süslenen sevincine ortak olduk. Tek bir sahnenin çekilebilmesi için günlerce yağan yağmuru birlikte bekledik.
Set ekibi yağmuru sabırla bekledi, yönetmenlerimiz, sanatçılarımız, ‘Yağmur rahmettir, berekettir’ diyorlardı ve sabırla bekliyorlardı. Bu yapım için Alanya’da bulunan herkes Alanyamızı ve insanlarını benimsedi.
Örnek vermek gerekirse değerli sanatçı Durul Bazan 3 aydır bir kere olsun İstanbul’a gitmiş değil, bütün zamanını ve çekim olmayan günlerini yine Alanya’da geçirdi. Birçok sanatçımız da mecbur kalmadıkça İstanbul’a gitmeyi tercih etmiyorlar.
“FAYDALARINI İLERLEYEN DÖNEMDE GÖRECEĞİZ”
Bugün sosyal medyada ve etrafımda neden Kalender de Alanya değil tartışmasına şahit oldum. Ve Alanya’dan neden görüntü yok ya da az diyenler de oldu.
En sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim, bizim açımızdan yani Alanya’nın tanıtımı açısından baktığımızda, bu dizinin başarısı Alanyalılara ne kadar Alanya görüntüsü göstermesiyle değil, Türkiye’de ve dünyada kaç kişiye bu dizinin Alanya’da çekildiği bilgisini ulaştırabilmesiyle ölçülecektir.
Ayrıca Yüzleşme gibi en üst seviyede prime time’da yayınlanan bir dizinin Alanya’da çekilme kararı Alanya’nın dizi sektörü profesyonellerinin otomatik olarak dikkatini çekmiştir ve bunun faydalarını da ilerleyen dönemde tek tek göreceğiz. Biraz sabır..
“OYUNCULAR ALANYA PAYLAŞIMI YAPIYOR”
Dizinin oyuncuları aylardır tüm sosyal medya hesaplarından Alanya’dan paylaşımlar yapmaktadırlar. Sadece Hande Doğandemir’in instagram takipçi sayısı 2.2 milyondur. Alanya sahilinde bisikletiyle gezerken çektiği Instagram hikayesi bile binlerce beğeniyi birkaç dakika içinde alıyor.
“DİZİ İLERLEDİKÇE MEKANLAR ARTACAK”
Dizi filmlerde izleyici kitlesi çok önemli. AB grubu dediğimiz Alanyamız için gerekli olduğunu hep elzem gördüğümüz sosyo ekonomik ve kültür seviyesi yüksek izleyici grubu son derece bilinçlidir ve dizinin hangi şehirde çekildiğini çok iyi bilir ve burayı seyahat rotasına alır, tarifeli uçağa ya da arabasına biner ve bu mekanları keşfeder. Buralarda konaklar, yer içer..
Hangi mekanlar mı? Birinci bölümde Alanya’dan kullanılan mekanlardan bazıları: Oba, Konaklı, Bedesten, Süleymaniye Camii, Atatürk Caddesi, Tophane, Alanya Kalesi, Okurcalar, Türkler, Alanya merkez ve daha birçok yer. İnşallah dizi ilerledikçe bu mekanlar ve lokasyonlar artacak.
“ULUSLARARASI PAZARDA DA YAYINLANACAK”
Dizinin ulusalda başarısının artması halinde Yüzleşme dizisinin uluslararası pazarda birçok ülke televizyonunda da yayınlanması için de çalışmalar yürütülecek, bu çalışmalar için tüm hazırlıklar tamam, sürece göre şekillenecek.
Bu durumda bir Alanyalı olarak bana düşen tek şey en başında olduğu gibi sonuna kadar bu üst nitelikli işin yanında olmaktır. Ne mutlu ki hazırlıkların başından beri yerelde birçok kapıyı çaldık gerek kamu gerek özel, hemen hiçbir kapıdan geri çevrilmedik. Bu destekler de bizim için moral oldu ve yalnız olmadığımızı hissettik.
Yüzleşme dizisi en az 10 yıllık bir vizyon ve eylem planının birinci adımıdır. Yapım ekibinden aldığımız know how ile nasıl ilerleyeceğimizi iyi kötü biliyoruz ve bunu geliştiriyoruz.

Google’a bugün bazı aramaları yazdığınızda çıkan sonuç sayılarından da örnekler vermek isterim:
Yüzleşme dizisi : 7.850.000 sonuç
Yüzleşme nerede çekiliyor : 701.000 sonuç
Kalender Alanya: 1.110.000 sonuç

Bu anahtar kelimeler ve sonuçları katlanarak artmaya devam edecek.
Sonuç olarak,
Kalender = Alanya

Alanya turizmine farklı kapılar açmaya çalışıyoruz ki insanların sığmadığı deniz-kum-güneş kapısına alternatif yaratalım. Ama dizi yapımları ile açtığımız kapı öyle bir kapıdır ki, beraberinde daha farklı kapıları da sırasıyla açacaktır. Yeter ki inancımızı kaybetmeyelim ve doğru bildiğimizden şaşmayalım.

Başta Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Belediye Başkanı ve ALTAV Başkanı Sayın Adem Murat Yücel, Sayın Menderes Türel burada sayamadığım birçok kurum yöneticimiz birim amirimiz, özel kişi ve firmamıza, bu projeye ve vizyonu paylaşan ve destek veren herkese sonsuz teşekkürler. ‘Biz’ olmadan hiçbir şeyi başaramayız.”
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.