banner83
banner174
banner113

Alanya'da yaşayan Ruslarda, Putin sevinci

Putin'in, Rusya Devlet Başkanlığı zaferi, Antalya'nın Kemer ve Alanya ilçelerinde yaşayan Rusları da mutlu etti.

Alanya'da yaşayan Ruslarda, Putin sevinci

banner108
banner238
Alanya ve Kemer ilçelerinde yaşayan ve 10 Mart'ta kurulan sandıkta oy kullanan Rus vatandaşları, AA muhabirlerine Vladimir Putin'in 4. kez kazandığı devlet başkanlığı seçimleri hakkında değerlendirmede bulundu.
Devlet başkanlığı seçimi için Türkiye'deki yaklaşık 6 bin Rus vatandaşının oy kullandığını belirten Alanya Rus Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ekaterina Gündüz, Vladimir Putin'in büyük bir farkla seçimi kazandığına dikkati çekti.
Gündüz, Putin'in Rusya'nın dış politikasını iyi yürüttüğünü, ekonomisini güçlendirdiğini söyledi. Bu yüzden de Rus vatandaşlarının büyük çoğunluğunun Putin'e oy verdiğini ifade eden Gündüz, "Putin, sadece ekonomi alanındaki gelişmelerden tekrar seçilmedi. Bu çok büyük etken olsa da Putin, uluslararası bir politikacı. Rusya'nın menfaatlerini koruyup gözetirken, sosyal reformlarla da Rus vatandaşlarını mutlu etti ve Rusya uluslararası arenada önemli bir ülke oldu." dedi.
Gündüz, Rusya'nın askeri ve dış politikasını Putin'in iyi koruduğunu vurguladı.
Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin her zamankinden daha güçlü olduğunu ifade eden Gündüz, Türkiye'de yaşayan Rus vatandaşları olarak da bu ilişkilerin iyi olması için çalıştıklarını kaydetti.
Putin ve Erdoğan'ın çok iyi işler yaptığını dile getiren Gündüz, "Bizler iki ülke arasındaki diyaloğun daha da gelişeceğine inanıyoruz. İki ülke arasındaki kültürel etkileşim artacak. Bu diyaloğun gelişmesi burada yaşayan Rus vatandaşları için de çok iyi olacak." değerlendirmesinde bulundu.

 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.