banner83
banner174
banner113

Alanya’da hizmet vatandaşın ayağında

Antalya Büyükşehir Belediyesi, hizmeti vatandaşın ayağına kadar götürerek sosyal belediyeciliğin en güzel örneğini sergiliyor. 

Alanya’da hizmet vatandaşın ayağında

banner108
Alanya’nın kırsal mahallelerinde yaşayan çocuk, genç, yaşlı bireylere doktor, hemşire,  sosyolog, psikolog, kuaför hizmeti verildi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler, Sağlık ve Kültür Dairesi Başkanlıkları kırsal bölgelerde oturan vatandaşları, mahallelerinde ve evlerinde ziyaret ederek, derdine çare oluyor. Merkeze uzak mahallelerde yaşayan, şehre gelip gitme şansı daha az olan, hasta, yaşlı, çocuk ve bakıma ihtiyaç duyan vatandaşlara yönelik gerçekleştirilen sosyal proje gönüllere dokunuyor. 

Sosyal Hizmetler ve Sağlık Dairesi Başkanlarının idaresinde gerçekleştirilen çalışmaya, doktor, diş hekimi, hemşire, sosyolog, psikolog, kuaför ve yardımcı personelden oluşan ekip, çocuk, kadın, yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç olan vatandaşlara yerinde hizmet veriyor. 


Alanya’da 59 mahallede 7700 kişiye ulaşıldı
Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden olan hizmet kapsamında Alanya’da 59 mahallede 7 bin 700 vatandaşa ulaşıldı. 9 mahallede ise ekipler çalışmalarını önümüzdeki hafta sürdürecek. Beldibi, Fakırcalı, Yaylakonak, Çamlıca, Tırılar, Şıhlar, Kocaoğlanlı, İshaklı Özvadi, İmamlı, Uğrak, Büyükpınar ve Hocalar,  mahallelerini ziyaret eden ekipler, çocuklara diş eğitimi, kadınlara kuaförlük hizmeti verirken, yaşlı ve bakıma ihtiyaç duyan bireyleri sağlık kontrolünden geçiriyor. 

Ekipler, ardından Mahmutseydi, Paşaköy, Elikesik, Yasırali, Bayır, Bayırkozağacı ve Gözübüyük mahallerinde çalışmalarına devam edecek. Böylece Alanya’nın tüm mahallelerinde sağlık taraması çalışması tamamlanmış olacak.
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.