banner113

Alanyada kurallara uymayan teknelere mühür

banner106

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, bugün iskelede 5 adet gezi teknesini mühürledi

Alanyada kurallara uymayan teknelere mühür
03 Haziran 2017 Cumartesi 16:24

banner108
banner238
Çığırtkanlık yaptıkları kamera kayıtları ile tespit edilen teknelerin personellerine  idari yaptırım cezası uygulanırken teknelerin 5 er gün faaliyetlerine son verildi.
SUÇUN TEKRARINDA ÇALIŞMA RUHSATLARI İPTAL EDİLECEK
Alanya’nın huzuru ve güveni için denetimlerini iki kat arttırdıklarını belirten zabıtadan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula,  çığırtkanlık ve hanutçuluğun önüne geçmek için özel bir ekip kurduklarını belirtti. Alanya’nın huzuru ve güveni için 24 saat görevde olduklarının altının çizen Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, ‘’Belediye Başkanımızın talimatı ile özellikle iskele bölgesinde denetimlerimizi iki kat arttırdık. Gezi teknelerini de sürekli denetliyor ve takip ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde iskelede gezen vatandaşları ve turistleri sözlü ve ısrarcı bir şekilde tekneye almaya çalışan 5 teknenin personellerini kamera kayıtları ile  tespit ettik. Çığırtkanlık yapan 5 gezi teknesinin personellerine idari yaptırım cezası uygulandı. Alanya Kaymakamlığı oluruyla 2 tekneye 5, diğer 3 tekneye ise 3 er gün kapatma cezası uygulandı. ‘’ dedi.
 
Aynı suçların tekrarında gezi teknelerinin çalışma ruhsatlarının iptal edileceğini belirten Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, bundan sonra kesinlikle çığırtkanlığa taviz verilmeyecektir dedi. Suçun tekrarında Alanya Belediyesi olarak gezi teknelerinin çalışma ruhsatlarını iptal edeceklerinin altını çizen Kula, tekne sahiplerini ve çalışanlarını daha dikkatli olmaya davet etti. Sivil ekiplerin bundan sonra 24 saat iskele bölgesinde görev yapacaklarını da belirten Kula, kimsenin huzuru ve güveni bozmaya hakkı yok dedi.  
 
 
Kaymakamlık oluruyla geçici olarak faaliyetlerine son verilen gezi tekneleri; Dilara 5 gün,  Viking Line 5 gün, Troys 3 gün, Zeus 3 gün, Vikingen 3 gün..

banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.