banner83
banner174
banner113

ALKÜ merkezi yemekhane için geri sayım başladı

Geçtiğimiz günlerde yaklaşık 10 bin metrekare kapalı alanı ile hizmete giren Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim Fakültesi’nin ardından ALKÜ Merkezi Yemekhane binasında da sona geliniyor.

ALKÜ merkezi yemekhane için geri sayım başladı

banner108

18 Eylül 2017 tarihinde ihalesi yapılan ve 11 Ocak 2018 tarihinde sözleşmesi Günaydın Mühendislik İnş.San.Ltd.Şti- Osman Murat Özcan iş ortaklığı ile imzalanan Merkezi Yemekhane yaklaşık 7 bin metrekarealan üzerine inşa edildi. “ALKÜ Yaşam Merkezi” olarakadlandırılması planlanan ve iki katlı inşa edilen merkezi yemekhane binası; Alakart restoran, yaklaşık 800 kişiliköğrenci yemekhanesi, yaklaşık 300 kişilikakademik ve idari personel yemekhanesi ile misafir yemekhanesi, cafe ve mutfak bölümünden oluşuyor. Merkezi ısıtma-soğutma sistemi ile donatılan veaynı anda bin 500 kişinin yemek yiyebileceği binada ayrıca idari personel ofisleri de bulunuyor. 

Konu ile ilgili bir açıklama gerçekleştiren ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, merkezi yemekhanenin yaklaşık bir ay gibi kısa bir süre sonra hizmete gireceğini belirtti. Şu an hâlihazırda İşletme Fakültesi ile Eğitim Fakültesinde yemekhane hizmeti verildiğini sözlerine ekleyen Rektör Pınarbaşı; “İsmini ALKÜ Yaşam Merkezi olarak planladığımız merkezi yemekhanenin tamamlanması ile öğrencilerimiz artık daha iyi koşullarda yemeklerini yeme imkânı bulacaklar” dedi. İçerisinde kafeteryanın da bulunacağı yemekhanede öğrencilerin vakit de geçirebileceklerini ifade eden Rektör Pınarbaşı, binanın ALKÜ ismine uygun olarak Selçuklu motiflerini taşıyarak inşa edildiğini sözlerine ekledi.
 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.