banner247
banner174
banner113

ALKÜ “Yaşam Köyü projesi'ni" Trt spora anlattı

banner106

ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı TRT Spor’a, üniversitenin“Engelsiz Yaşam Köyü Projesi’ni” anlattı. 

ALKÜ “Yaşam Köyü projesi'ni" Trt spora anlattı

banner108
banner238
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Engelsiz Yaşamevi ile işbirliğinde yürüttükleri ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan “Engelsiz Yaşam Köyü Projesi”, ALKÜ’nün Cikcilli’ye yapacağı sağlık ve spor yerleşkesinde hayat bulacak. TRT Spor’da yayınlanan Engelsiz Spor programının dikkatinden kaçamayan “Engelsiz Yaşam Köyü Projesi’ni” tanıtmak için programa katılan ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, “Yaşamevinde çalışan hocaların, personelin çocuklarla ne kadar özveriyle ilgilendiğini, eğitim verdiklerini gördük ve bundan çok etkilendik. Bu projeyle; özellikle engelli çocuklarımıza, ailelere sosyal alanlar açmak istiyoruz” dedi. 
PROJE TÜRKİYE’DE İLK OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR
Cikcilli’ye bin 100 dönüm alana kurulması planlanan sağlık ve spor yerleşkesinin tam merkezine inşa edilecek proje hakkında bilgiler veren Rektör Pınarbaşı, “Kampus alanımız Cikcilli bölgesinde çok güzel bir alana sahip. Doğası ve manzarası gerçekten çok güzel. Bu sevgi evimizi, sevgi köyü şeklinde biraz daha büyüterek ve hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Bu yaşam evinde kalan çocuklarımız bu imkânlardan tamamen ücretsiz faydalanabilecekler. Çocuklarımıza, ailelere sosyal alanlar açmak istiyoruz. Bu projenin içinde spor alanları, hobi bahçeleri, küçük yüzme havuzları olabilir. Bahçelerde yine çocuklarımız bitkilerle uğraşabilirler. Ayrıca bu projeyle engelli bireyler ile öğrencilerimizi buluşturmak istiyoruz” diye konuştu.
“YAŞAMEVİ ZİYARETİNDEN ÇOK ETKİNLENDİM”
Yaşamevini ziyareti sırasında gördüklerinden çok etkilendiğini ifade eden Rektör Pınarbaşı, “Üniversite olarak yaşamevini ziyaret ettik. Orada çalışan personelin, hocaların çocuklarla ne kadar özveriyle ilgilendiğini, eğitim verdiklerini gördük ve bundan çok etkilendik. Ülkemiz son 15 yıl içinde sosyal devlet olma bakımından ciddi iyileşmeler kaydetti. Devletimizin engellilere yönelik destekleri ve imkânları arttı. Biz de üniversite olarak bu çabalara bir katkımız olsun istedik. Bu çabaları görünce biz bunu daha da ileri götürelim istedik” şeklinde konuştu. 
banner109
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.