banner113

Bulgar akademisyenler Alanya ALKÜ'de

banner106

Erasmus, Farabi ve Mevlana Öğrenci ve Öğretim Üyesi değişim programları ile dünyaya açılmayı hedefleyen Alanya Alaaddin Keykubat Üniveristesi (ALKÜ) ERASMUS Değişim Programı Kapsamında Bulgar Akademisyenleri ağırladı

Bulgar akademisyenler Alanya ALKÜ'de
25 Mayıs 2017 Perşembe 17:08

banner108
banner238
Bu kapsamdaki çalışmalarının meyvesini almaya başlayan ALKÜ, Polonyalı Akademisyenlerden sonra bu kez de Erasmus değişim programı kapsamında Bulgaristan Sofia Teknik Üniversitesi'nden gelen 3 akademisyeni 1 hafta süre ile Alanya'da ağırlayacak. ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nı makamında ziyaret eden heyette Bulgaristan Milli Eğitim Bakanı Yükseköğretimden Sorumlu Danışmanı Prof. Dr. Ognia Nakov, Sofia Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dimitar Vergiev ve Prof. Dr. Georgi Naydenov ile ALTAV Üyesi ve ALTSO Meclis Üyesi Kerim Yılmaz ve ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş de hazır bulundu. Ziyarette, heyet ile ALKÜ arasında geçekleştirilecek işbirlikleri konularında fikir alışverişi yapıldı. Ortak Avrupa Birliği (AB) Projeleri hazırlama, ALKÜ Mühendislik Fakültesi bölümleri ile Sofia Teknik Üniversitesi bölümleri arasında ortak yüksek lisans programları açılması gibi konular da gelen akademisyenler ile mutabakata varılan konular arasında yer aldı.
ALKÜ'lü akademisyenler ve öğrenciler ile ortak ders verme hareketliliği kapsamında ALKÜ'ye gelen Bulgar akademisyenler, Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerine kendi uzmanlık alanları konularında seminerler verdi. 
Rektör Pınarbaşı, “ALKÜ hedefleri arasına koyduğu uluslararası üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu konudaki çalışmalarımız dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversiteler ile de devam edecektir.” dedi. Sofia Teknik Üniversitesi ile yapılan Erasmus anlaşması ve bir dizi görüşmelerden çok memnun olduğunu ifade eden Rektör Pınarbaşı, kendisini ziyaret eden heyete çalışmalarında başarılar diledi.
 

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.