banner113

Fitre-Zekat Türk Hava Kurumu’na

banner106

Türk Hava Kurumu Alanya Şube Başkanı Emine Keyaoğlu, fitre ve zekatlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 

Fitre-Zekat Türk Hava Kurumu’na
21 Haziran 2017 Çarşamba 15:18

banner108
banner238
Keyaoğlu açıklamasında şunları ifade etti. 1925'te Büyük Önder Atatürk tarafından temelleri atılan Türk Hava Kurumu, hayırsever ve kadirşinas Milletimizin desteği ile bugünlere geldi. Devlet bütçesinden hiçbir yardım almayan Kurum, kısıtlı kaynaklarla gençliğimizi havacılığa özendirmek ve vatandaşlarımıza nitelikli havacılık eğitimi sunabilmek için 92 yıllık tecrübesiyle ilk günkü heyecanıyla çalışmalarına devam ediyor. 
Bugüne kadar ülke havacılığının kat ettiği bütün kilometre taşlarında iz bırakan Türk Hava Kurumu havacılık eğitimlerini yüksek kalitede ve ücretsiz olarak veriyor. Hassas ve pahalı bir iş olan havacılık faaliyetleri ve ücretsiz havacılık kursları Milletimizin Kuruma yaptığı ve Kurum’un tek mali kaynağı olan fitre-zekât ve kurban derisi gelirleri sayesinde, ülke çapındaki 400’den fazla şubesi ve eğitim merkezleriyle devam ettiriliyor. Gençlere model uçak, paraşüt, yamaçparaşütü, planör, yelkenkanat gibi sportif havacılık alanlarında ücretsiz kurslar veriliyor. 
Türk Hava Kurumu, havadan yangın söndürme imkân ve kabiliyetini ülkemize kazandıran ve halen bu hizmeti yürüten ilk ve tek ulusal Kurumdur. Yangın riski yüksek Adana, Antalya, Bodrum ve İzmir bölgelerinde uçaklarımız her gün kalkışa hazır olarak bekliyor ve ormanlarımızı yangınlardan koruyor. 
Kurum, 2013 yılından beri helikopter ambulans hizmeti veriyor. 16 bölgede, 17 helikopter ile Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüklerinin yönlendirmeleri doğrultusunda hasta ve yaralıları hastanelere götüren, hastaneler arası hasta taşıyan helikopterler yoğun bakım donanımında. 
THK, istikbali göklerde arayan gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için 2011 yılında Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ni kurdu. THK Üniversitesi 5 fakülte, 14 bölüm ve 2 meslek yüksekokulu (5 program) ile gençlerin akademik eğitimlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor. 
Kuruluşunda 21 kalem gelir bağlanan ve bugünkü karşılığı milyarlarca lira olan THK’nın bugün elinde hiçbir kamu geliri kalmadı. Mali desteğinin tümü, Türk Milleti’nin fitre-zekât ve kurban derisi bağışlarından oluşuyor. Bağışçıların büyük desteği ve onların verdiği güçle Türk Hava Kurumu bu yıl da fitre ve zekât bağışlarını kabul ediyor. Türk Hava Kurumu bağlı kuruluşları, şubeleri, eğitim merkezleri, bağışçılarıyla çok büyük bir aile. Bu büyük ailenin daha çok güçlenip, yeniden eski güzel ve güçlü günlerine kavuşabilmesi için fitre bağışı yapmak üzere 3919’a 20 lira karşılığında 1 sms gönderilebiliyor.
ADRES: TÜRK HAVA KURUMU ALANYA ŞB.BAŞKANLIĞI
Ş.Hane Mahallesi Eczacılar Sokak
Şerciler gıda market karşisi Altıniğne
İşhanı kat:1 no:102
ALANYATEL :   0 242 513 39 66 ////GSM:0 532 577 41 96                                      
 

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.