banner247
banner174
banner113

Fizik tedavi ünitesinde yeni dönem

banner106

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi güçlenen kadrosuyla birlikte Fizik Tedavi Ünitesinde  gereksinimlere, beklentilere uygun kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti adına fiziksel ve teknoloji alanında düzenlemelere gitti. Fizik Tedavi Ünitesi bilimsel metotlarla ve yeni tedavi yöntemleriyle hastalara umut olmaya devam ediyor.

Fizik tedavi ünitesinde yeni dönem

banner108
banner238Konuyla ilgili açıklama yapan ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi FTR Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Emine Eda Kurt yenilenen yüzümüz ve güçlenen kadromuzla hastalarımızın hizmetindeyiz dedi. Doç. Dr. Kurt: ”6 Uzman Hekim, 1 Doçent, 1 Romatoloji yan dal öğretim üyesi, 7 fizyoterapist ve 3 fizik tedavi teknikerimizle birlikte yeni cihazlarımızla fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitemizde hizmet vermeye devam ediyoruz. Nörolojik, ortopedik, spor yaralanmaları sonrası ve pediatrik  rehabilitasyon başta olmak üzere pek çok konuda gerektiğinde yataklı servisimizde hastamızı yatırarak, özellikli rehabilitasyon hizmeti vermekteyiz. Kas iskelet sisteminin ağrılı durumları ve Romatizmal hastalıkların kliniğimizde tedavi ve takiplerini yapmaktayız 

“PRP VE BOTOX TEDAVİSİNİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE UYGULAMAKTAYIZ 

Yine ağrı tedavisinde enjeksiyon uygulamaları, sinir blokları, gerekli hastalarda PRP, nöralterapi uygulamaları yapmakta rehabilitasyon sürecinde uygun hastalarda  spastisite tedavisinde USG eşliğinde botox enjeksiyonunu uygulamaktayız. Fizik Tedavi  Ünitemizdeki mevcut cihazlarımız, robotik yürüme sistemimiz ile gerekli hastaların fizik tedavi rehabilitasyon programını
başarılı bir şekilde yapmaktayız. 

ESWT CİHAZI HASTALARIMIZIN HİZMETİNE GİRDİ 

Ünitemiz cihaz portföyüne yeni eklenen ESWT cihazı ile de başta topuk dikeni, tenisçi - golfçü dirseği ve kalsifik omuz tendiniti rahatsızlıkları olmak üzere, kronik tendon zorlanmaları ve kaslardaki ağrılı tetik noktaların tedavisini başarılı bir şekilde gerçekleştirmekteyiz. 

ROMATOLOJİ DOKTORUMUZLA GÜCÜMÜZE GÜÇ KATTIK 

Aramıza yeni katılan Romotoloji yan dal doktorumuz ile kadromuz daha güçlü hale gelmiştir. Romatoloji bölümünde iltihaplı romatizması olan hastalarımızı takip edebilmekte bu hastaların tanı ve tedavilerini hastanemiz bünyesinde yapabilmekteyiz “diyerek sözlerini noktaladı.
 
DÜNYANIN VE TÜRKİYE’NİN BİRÇOK YERİNDEN GELEN HASTALARIMIZA HİZMET VERİYORUZ. 
 
Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı Ülkenin her yerinden gelen birçok hastayı hastanelerinde ağırladıklarını ,Fizik Tedavi Ünitesi yataklı servis birimiyle de hizmet vermeye devam ettiklerini açıkladı. Prof. Dr. Lakadamyalı: “Ülkemizin ve Dünya’nın birçok yerinden gelen hastalarımıza üst düzey sağlık hizmeti verebilmek adına yenileme çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha sağlıklı ve ağrısız bir yaşam için hastanemizde kas ve iskelet sistemi rahatsızlıklarında deneyimli kadromuzla ve yenilenen teknolojimizle hastalarımızın hizmetindeyiz ”dedi.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.