banner247
banner174
banner113

Kanser hastalığında erken teşhisin önemi anlatıldı

banner106

1-7 Nisan Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi farkındalık sağlamak, erken teşhis ve tanı konularında vatandaşları bilinçlendirmek adına hastane girişine bir stant açtı. 

Kanser hastalığında erken teşhisin önemi anlatıldı

banner108
banner238

Broşür ve çeşitli hediyelerin dağıtıldığı stantta, hastaların kanserle ilgili sorularına tek tek yanıt verilerek bilgilendirildi. Çoğu kanser vakasının, yaşam tarzıyla bağlantılı olduğunu vurgulayan Hastane Başhekim Vekili Uz. Dr. Nadir Aldemir, sağlıklı yaşam tarzının, kanser riskini azaltacağını söyledi. 

Aldemir: ”Erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu ve hayat kurtardığını bir kez daha anlatmak,  kanser hastalığına dikkati çekmek, duyarlılığı arttırmak ve farkındalık yaratmak adına yönetim birimi olarak bugün burada  yerlerimizi aldık. Biliyoruz ki  toplum bilincinin gelişmesi kanserle mücadelede en etkili yöntemlerden birisidir. Unutmayalım ki erken teşhis hayat kurtarır. Bu doğrultuda hastalarımızı bilgilendirmeye broşürlerimizi dağıtmaya devam edeceğiz. Sağlığınızın takipçisiyiz“ diye  konuştu.

 
banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.