banner247
banner174
banner113

MÜSİAD Alanya'da "zimen defterini" aldı

banner106

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın öncülük ettiği ‘Zimem Defteri’  geleni kapsamında Alanya’da MÜSİAD tarafından 2 marketin veresiye defteri satın alındı.

MÜSİAD Alanya'da "zimen defterini" aldı

banner108
banner238


Ramazan ayında borçlulara kolaylık sağlamak amacıyla Osmanlı döneminden beri esnaftan satın alınan ‘Zimem Defteri’ geleneği yaşatılıyor. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın öncülük ettiği kampa Alanya’da da destek buldu. MÜSİAD Alanya Şubesi bu mirası yaşatmak için 2 mahalle baklalının borç defterini satın aldı. 


MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, “Genel merkezimizin şubeleri ile birlikte yeniden ülkemiz gündemine soktuğu ecdadımız Osmanlı'dan miras kalan ‘Zimem Defteri’ geleneğini şehrimizde yaşatıyoruz. MÜSİAD Alanya Şubesi olarak 2 farklı marketten veresiye defteri satın aldık. Rabbim kabul buyursun inşAllah. Bu ecdat geleneğini bize yeniden hatırlatan başta genel başkanımız olmak üzere hayırda yarışan MÜSİAD şubelerimiz ve MÜSİAD Alanya Şubesi işadamlarımıza teşekkür ediyorum Rabbim birliğimizi daim etsin” dedi.

Marketten alışveriş yapanların 12 Mayıs öncesine ait tüm borçlarının ödendiğini gösteren birde uyarı asıldı.

 
banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.