banner83
banner174
banner113

Nihayet Alanya Hisariçi kanalizasyona kavuşuyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Kalesi surları içinde yer alan Hisariçi Mahallesi'nin kanalizasyon sorununu çözüyor.

Nihayet Alanya Hisariçi kanalizasyona kavuşuyor

banner108
banner238
Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, sit alanı içinde bulunan Alanya'nın Hisariçi Mahallesi'nin kanalizasyon sorununu çözmek için çalışmalara başladı. Alınan izinlerin ardından tarihi mahallede yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda hat, 4 terfi merkezinin yapımı için çalışma başlatıldı. ASAT Kanalizasyon Dairesi Başkanı Murat Tütüncübaşı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney çalışmanın yapıldığı noktalarda incelemelerde bulundu.
Güney: "Sezon öncesi bitecek"
Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, "Alanya Kalesi içinde yer alan Hisariçi Mahallesi sit alanı içinde yer alıyor. Dolayısıyla buraya yatırım yapmak için izinler gerekiyor. Bölge halkının yıllardır talep ettiği kanalizasyon yatırımı bu nedenle bugüne kadar yapılamamış. Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel'in girişimleriyle bu sorunu çözdük. Yaklaşık 3 km olan kanalizasyon hattı yaklaşık 1.5 milyon liraya mal olacak. Bu yatırımı yaparken, müze müdürlüğünün teknik ekipleriyle işbirliği içinde hareket ediyoruz. Tarihi dokuya zarar vermeden yatırımı tamamlamak en büyük amacımız. Hassas bir alan olduğu için çok dikkatli hareket ediliyor. Haziran ayı içinde işi tamamlamayı hedefliyoruz" diye konuştu.
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.