banner83
banner174
banner113

Alanya Zabıtası, fırınları denetledi

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ramazan öncesi ilçedeki fırın ve pastaneler başta olmak üzere gıda işletmelerini genel temizlik ve sağlık koşulları açısından denetledi.

Alanya Zabıtası, fırınları denetledi

banner108
banner238

Alanya Belediyesi Zabıta Müdürü Hasan Akın, zabıta komiserleri, memurlar, çevre ve gıda mühendislerinden oluşan bir ekip, Alanya merkez ve mahallelerdeki tüm fırın işletmelerini, simit fırınlarını ve pastaneleri denetledi. Ekmek fırını, simit fırını ve pastanelerde başlatılan denetimleri tüm gıda işletmelerine yayan Belediye Zabıtası,  denetimlerini kasaplar, lokantalar, marketler gibi tüm işletmelerde Ramazan boyunca sıkı bir şekilde devam ettirecek.
AKIN, “HİJYEN VE SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN DENETİM ŞART”
Alanya Belediyesi olarak gıda işletmelerine yönelik sürekli denetimlerin yapıldığını belirten Zabıta Müdürü Hasan Akın “Zabıta ve gıda mühendislerinden oluşan ekibimizleher zaman düzenli olarak yaptığımız fırın ve gıda işletmelerindeki denetimlerimizi Ramazan ayına girerken arttırdık.Vatandaşların daha sağlıklı tüketim yapabilmeleri için ekibimizleRamazan ayı boyunca merkez ve mahallelerdeki tüm işletmelerde devamlı olarak denetimlerde bulunacağız.
KULLANILAN YAĞLARA KADAR İNCELEDİK
Yaptığımız denetimlerde başta hijyen olmak üzere gıdaların soğuk hava depolarında saklanması, pişirme koşulları, kullanılan yağlar, malzemelerin kalitesi ve son kullanma tarihleri, gıda boyaları, gibi konuların yanı sıra haşere ilaçlaması ve dezenfekte, atık yağların saklanması, çalışanların sigortalılık durumu ve yakıt tanklarının çevre güvenliklerini kontrol ediyoruz” dedi.
 
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.