banner247
banner174
banner113

Büyükşehir Aşevi’nden  3 bin kişiye sıcak yemek

banner106

Antalya Büyükşehir Belediyesi, merkez ve Alanya’da hizmet veren aşevleri ile Ramazan ayında her gün yaklaşık 3 bin kişiye üç öğün sıcak yemek ulaştırıyor.

Büyükşehir Aşevi’nden  3 bin kişiye sıcak yemek

banner108
banner238
Gıda mühendisleri kontrolünde aşevinde pişen yemekler ihtiyaç sahiplerinin sofrasına gidiyor. Sosyo-ekonomik yönden ihtiyaç sahibi, yemek yapamayacak durumda olanlar, engelli bireyler, yatalak ve toplumdaki dezavantajlı gruplara sıcak yemek dağıtımı yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi, aşevi ile gönüllere dokunuyor. 
Her gün 3 çeşit yemek 
Antalya’da Toptancı Hal içinde hizmet veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı aşevi ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek ulaştırıyor. 
Aşevinde her gün yaklaşık 2 bin kişi için 3 çeşit yemek hazırlanıyor. 
02.00’de pişiyor
Alanya’da hizmet veren aşevinde de her gün bin kişilik sıcak yemek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Yemekler gece 02.00’de pişirilmeye başlıyor. Diyetisyenler de kalori ve besin hesaplamaları ile yemekleri ve malzemelerin hangi oranda kullanılacağını belirliyor.
Yemeklere sıkı kontrol 
Aşevinde pişirilen yemekler Gıda Mühendisleri tarafından da kontrol ediliyor. Temizlik ve hijyenin ön planda tutularak hazırlanan yemekler, ihtiyaç sahibi ailelerdeki kişi sayısına göre özel kaplara konuluyor. Sabah saatlerinde araçlara yüklenen yemekler tek tek ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılıyor.

 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.