banner247
banner174
banner113

Engelsiz mahalle Konaklı

banner106

Alanya Belediyesi tarafından engelli bireylerin yaşama aktif katılımlarını desteklemek ve engelsiz bir kent oluşturmak adına özel olarak kurulan ulaşılabilirlik ekibi,yol-kaldırım revize çalışmalarını Konaklı Mahallesi’nde devam ettiriyor.

Engelsiz mahalle Konaklı

banner108
banner238
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in büyük uğraş verdiği‘Engelsiz Kent Alanya’ projesi, her geçen gün gelişerek büyümeye devam ediyor.Alanya merkezinin büyük bölümünü engelliler için erişebilir kılan yol-kaldırım revizyonuygulaması,Konaklı Mahallesinde de başladı. Hem Konaklı merkez hem de otellerin yoğunlaştığı bölgelerde çalışmalar devam ediyor.
BUGÜNE KADAR 750 ENGEL ORTADAN KALDIRILDI
Alanya Belediyesi tarafından kurulan ulaşılabilirlik ekibi, 2015 yılından bu yana haftanın 6 günü durmaksızın engelliliğe uygun olmayan eski yol-kaldırım uygulamalarını revize ediyor. Ekip, bugüne kadar 750 engeli ortadan kaldırarak engelli bireylerin yol ve kaldırımlarda daha rahat hareket edebilmesi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
YÜCEL: “ŞEHRİMİZ, ENGELLİLER İÇİN ERİŞİLEBİLİR BİR KENT OLDU”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yapılan çalışmaların şehirde yaşayan engelliler kadar tatile gelecek olan engelli bireyler içinde bir tercih sebebi olduğunu söyledi. Başkan Yücel; “Rampa ve hissedilebilir yüzey uygulaması revizyonumuz, Alanya’yı erişilebilir bir kent kılmakla birlikte turizme katkısı anlamında da büyük önem taşıyor. Özellikle alternatif turizm açısından Alanya’da devam edecek bu uygulamalar, engelli vatandaşlarımızın tatil amaçlı kentimizi tercih etmelerini de sağlayacaktır.”dedi.
Başkan Yücel, Konaklı Mahallesi’nde devam edenyol ve kaldırım revizyon çalışmalarının diğer mahallelerde de ivedilikle devam edeceğini açıkladı.


 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.