banner83
banner174
banner113

Sağlıkta doğru ve etkili iletişimin püf noktaları! 

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlık çalışanlarına “Etkili iletişimin önemi ve beden dili” konulu bir eğitim düzenledi. 

Sağlıkta doğru ve etkili iletişimin püf noktaları! 

banner108
20 kişilik gruplar halinde düzenlenen eğitimde;  hasta ve hasta yakınlarının beklentileri, empati kurarak  iletişimin önemi, iletişimde beden dili ve öfke kontrolü konularıyla ilgili bilgi verildi. HBYS (Hastane Bilgi Yönetim Sistemi) personeline verilen eğitim oldukça renkli anların yaşanmasına neden oldu.  Sağlık çalışanları görev yaparken yaşadıkları iletişim sorunlarını doğaçlama skeçler düzenleyerek katılımcılarla  paylaştı. HBYS personeli skeçler üzerinden o anda  yapılması  gerekenler  hakkında fikir alışverişinde bulundu. 

Hastane yönetimi verimli geçen bu eğitim sonunda sağlık çalışanlarının hasta ve hasta yakınlarının beklentilerini karşılayarak  doğru bir iletişim kurabilmesini, çözüm odaklı bir sağlık hizmetiyle kaliteyi arttırmayı, çalışanların empati kurmasını sağlayıp hasta memnuniyetsizliğini en aza indirmeyi hedefliyor. Etkili ve doğru iletişim kurabilmenin püf noktalarının anlatıldığı eğitim katılımcıların da  memnun ayrılmasıyla sona erdi. Başhekim Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, "Sunduğumuz sağlık hizmetinde kaliteyi her geçen gün arttırıyoruz. Her gruptan personele farklı konularda eğitimlere devam ediyoruz. " dedi.
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.