banner113

ALANYA BELEDİYESİ GELENEKSEL EL SANATLARI KURS BAŞVULARI BAŞLADI

banner106

Alanya Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliği ile 2022- 2023 Eğitim-Öğretim yılında açılacak Geleneksel El Sanatları ve Türk Süsleme Sanatı kurs başvuruları başladı.

ALANYA BELEDİYESİ GELENEKSEL EL SANATLARI KURS BAŞVULARI BAŞLADI
05 Eylül 2022 Pazartesi 10:51

banner108
banner238


Birer kültürel miras olan el sanatlarımızın aslına uygun olarak öğretilip yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılmasını sağlamak amacıyla Alanya Belediyesi tarafından açılan kurslara her yıl ilgi daha da artıyor. Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde Alanya merkez ile doğu ve batı mahallelerimizde açılacak kurslara katılmak isteyen vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.
“BAŞVURULAR EYLÜL SONUNA KADAR DEVAM EDECEK”
Bu yıl 15 farklı dalda kurs açacaklarını belirten Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Nimet Hacıkura şunları söyledi:
“Vatandaşlarımızdan gelen talepleri değerlendirdik; bu dönem en çok talep edilen 15 dalda kurs açacağız. Giyim, Mefruşat, Ahşap Boyama, Çini, Seramik, İpek Kozası, İğne Oyası, Rölyef, El Nakışı, Makine Nakışı, Kumaş Çiçek, Amigurimi, Örgü, Makrome ve Resim dallarındaki kurslarımıza başvurular başladı; başvurular Eylül sonuna kadar devam edecek.”
Ekim 2022 ve Haziran 2023 tarihleri arasını kapsayacak yeni dönem kursları, Haziran’da açılacak yıl sonu sergileri ile tamamlanacak. Vatandaşlarımız kurslarla ilgili 0 242 511 12 98 telefondan bilgi alabilirler.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.