banner113

Alanya'da 3 bin kişiye aşure dağıtılacak

banner106

Alanya Belediyesi, Muharrem Ayı vesilesiyle her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği aşure ikram etkinliğini bu yıl da gerçekleştirecek. Cuma günü pazar yerinde 3 bin kişilik aşure ikram edilecek.

Alanya'da 3 bin kişiye aşure dağıtılacak
19 Ağustos 2021 Perşembe 14:29

banner108
banner238

Alanya Belediyesi geleneksel hale getirdiği buğday, nohut, fasulye, incir, tarçın ve şeker gibi 40'a yakın malzemeyle hazırlanan, bolluk ve bereketin simgesi aşure dağıtımını bu yıl da gerçekleştirecek. Yarın Cuma Pazarı girişinde kurulacak alanda, 3 bin kişi için hazırlanan aşureler, 09.30’dan itibaren vatandaşlara ikram edilecek.
YÜCEL: “VATANDAŞLARIMIZA PANDEMİ KURALLARINA UYGUN ŞEKİLDE AŞURE İKRAM EDECEĞİZ”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yarın gerçekleştirilecek programa vatandaşları davet ederken şu ifadeleri kullandı; “Bizi biz yapan değerlerimiz var. Bu değerleri korumak ve yaşatmak da bizlerin görevleri arasında yer alıyor. Alanya Belediyesi olarak karınca kararınca bir etkinlik düzenliyoruz ve Cuma Pazarı'nda aşure geleneğimizi hep birlikte sürdüreceğiz.  Hem vatandaşlarımızın Muharrem Ayı'nı tebrik edeceğiz hem de aşure ikramında bulunacağız. Bütün vatandaşlarımızı aşure programımıza davet ediyorum.”

 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.