banner247
banner174
banner113

Alanya'nın engelsiz sanat atölyesi

banner106

Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Engelsiz Sanat Atölyesi engelli bireylerle çalışmalarına yeni yerinde devam ediyor.

Alanya'nın engelsiz sanat atölyesi

banner108
banner238

Alanya Belediyesi engelli bireylere sağlık, eğitim, sosyal vb. birçok alanda hizmet verirken Engelsiz Sanat Atölyesiyle üretkenlik noktasında büyük adımlar atıyor. 2 bin engelli bireyin kaydının bulunduğu Engelli Koordinasyon Merkezi içerisinde bağımsız bir binaya taşınan Engelsiz Sanat Atölyesi’nde engelli birey ve yakınları el sanatları öğretmenlerinin eşliğinde yağlı boya, filografi, ipek kozası, çini, çömlek, ahşap boyama, ebru sanatı gibi birçok alanda da kurslar almaya devam ediyor.

Özellikle farkındalık oluşturmak adına çalışmalar yapılan Engelsiz Sanat Atölyesi’nde farklı gruplardaki engellilerin çalışmaları sonucu Alanya’nın en güzel noktalarından birine yöresel ürünlerden olan kabak süsleme sanatı gerçekleştirildi. 700 kabağın süslenmesiyle başlanan proje 1600 ürünle devam ederek Kabak Sokağı’nı ortaya çıkardı. Bu sayede sokak ışıl ışıl aydınlanarak Alanya’nın hem yerli halkı hem de dışardan gelen misafirleri için cazibe noktası haline gelirken engelli bireylerin başarısını ve kentin estetiğine olan katkısını göstermiş oldu.


ENGELLİ BİREYLER İÇİN İLETİŞİM HATTI
Engelsiz Sanat Atölyesi’nin çalışmalarında yer almak isteyen engelli bireyler 444 82 07 numaralı çözüm masası üzerinden iletişim sağlayabilirler. Adres: Saray Mahallesi Huriler Sokak No:12 Telefon: 444 82 07 / 0242 513 43 45

 
banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.