banner113

ALANYA SANATSAL DOKUNUŞLARLA BAHARA HAZIRLANIYOR

banner106

Her yaştan insanın nefes aldığı, vatandaşların buluşma alanları olan parklar ve spor alanları Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nce, bölgenin dokusuna uygun temalı resim çalışmaları ve tasarım figürlerle renklendiriliyor.

ALANYA SANATSAL DOKUNUŞLARLA BAHARA HAZIRLANIYOR
18 Nisan 2022 Pazartesi 16:26

banner108
banner238

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kent genelindeki parkların doğal ve fiziki yapısına uygun temalarını ele alarak çeşitli sanatsal çalışmaları hayata geçiriyor. Çalışmalar doğrultusunda bahar havası park ve spor alanlarına taşıyor. Etrafında trafo ve benzeri yapılar bulunan tüm parklar çeşitli tasarımlarla renklendiriliyor. Spor alanları, çocuk oyun alanları, duvarlar gibi ortamlar, rengârenk figürlerle donatılarak farklı bir görünüme kavuşurken, bölge sakinlerinin de beğenisini kazanıyor.
“TÜM MAHALLELER RENKLENECEK”
Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü teknik personelleri tarafından tasarlanıp üretimi yapılan, belediye ressamları tarafından objelerin koyulacakları alanlara uygun şekilde boyamaları yapılarak çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, “Turizm kenti olan Alanya’mızda sanata ve sanatçıya verdiğimiz önemi şehrimizin her noktasında sergileyerek kentimizi güzelleştiriyoruz. Tüm mahallelerimizde aynı çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.